Omezení přístupu do domu - výměna zámků

V dubnu roku 2009 jsem se rozvedl. Bývalá manželka se odstěhovala se k příteli, ale pár věcí si nechala v mém domě (dům mám po
rodičích). Od té doby tak jednou týdně přichází v době kdy nejsem doma si vyzvednout poštu (má tu stále nahlášené trvalé bydliště)a někdy tyto "návštěvy" obohatí nějakou věcí jako jsou záclony, závěsy, vysavač, robot, pračka a pod.O majetkovém vypořádání jsme nejednali-dům je můj a ze zařízení si bývalá manželka odvezla bez mého vědomí již značnou část. Na provoz domu nepřispívá již několik let. Můžu vyměnit zámky u domu, aby v mé nepřítomnosti neměla přístup do domu, popřípadně ji zrušit trvalé bydliště?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. samozřejmě, že v domě, který je 100% ve vašem vlastnictví můžete zámky vyměnit bez souhlasu exmanželky, která je nyní v právním postavení nájemce

2. doporučuji však, abyste ji o změně zámků písemně informoval (pokud se vám podaří doručit ji toto oznámení na adresu jejího přítele bude to lepší..., ale klidně může dopis přistát na její trvalé adrese, tj. u vás doma)

3. zrušit trvalé bydliště ji ale nemůžete, a to do doby než se ukončí její právo nájmu k bytu ve vašem domě..., doporučuji, abyste ji předložil k podpisu Dohodu o ukončení nájemní smlouvy (která určitě není písemná, ale je uzavřena nejspíš jen ústně).

Zároveň v této dohodě vymezte všechny movité věci, které by ještě spadaly do SJM a podepište si, že si již nic nedlužíte.

Pokud nebude souhlasit, tak ji dejte výpověď a sežeňte ji náhradní nájemní byt (nemělo by vás to nic stát max. pár korun v realitce).

Pro případné rady jak dál postupovat v oblasti ´náhradního bytu´ si dejte novou otázku.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.