Okopáváním brambor se zamezuje vzniku zelených částí plných jedovatého solaninu?

Nejlepší odpověď
Drap

Zelené části vznikají působením slunce na hlízu. Okopává se hlavně z důvodů plevelu. Přihrnování, ať už ruční nebo strojové je z toho důvodu, aby hlízy měly dostatek půdy kolem sebe, aby mohli růst a nedostalo se k nim světlo.

Další odpovědi
anonym

Ano, brambory musí být celé zakryté, čili nad nimi udělat co největší hrobeček.Buď udělat toto a nebo je vsadil hlouběji, ale to je pak větší námaha při vykopávání.
Ale toto je při bramborách na zahrádce, zemědělci na to mají stroje, které jim už udělají brázdu akorát.Zrovna tak další stroj, který jim přihrne hlínu také akorát.