Bronzový

Odvar z čočky na oteklé nohy má být osolený?

Našla jsem v Marii Treben zkušenost s léčivým účinkem odvaru z čočky na oteklé nohy, ale píší uvaříme hrnec čočky, slijeme a pijeme vodu. Nejdřív jsem si myslela že to je normálně uvařená čočka k jídlu, tedy slaný vývar, ale uvařila jsem si ji bez soli a pořád přemýšlím zda sůl v tom nemůže mít nějaký efekt. Nenapadá mne jak to funguje. Chci to pro maminku a nechci ji nutit k experimentům. Máte zkušenosti nebo nějakou teorii?
Doplňuji:
Moc děkuji za nápady.
Mamince je 88 let a byla dost hubená když jí to začalo, takže je možné že to má z podvýživy. Doktoři se diagnozou nenamáhají, my jsme zkoumali čím by bylo že tak náhle zhubla, ale možná příčina je, že si přestala vařit dostatek jídla. Teď jí pod kontrolou již 4 měsíce, ale otoky jsou stále a omezují chůzi. Má oteklé nohy od kolen a splasknou částečně když leží.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Také bych sůl vynechala. Sůl se přidává do jídla pro zlepšení chuti. To pro tento účel není nutné.

Další odpovědi:

IK, na to bych asi sůl nepoužila. Pokud ale trpíte i bolestmi kloubů, nejen otoky, tak na to mám od rehabilitační sestry vynikající radu - 4 kg kuchyňské soli dát nahřát do pekáče do trouby (cca půl hodiny), potom přesypat do umývadla a v této solné lázni vydržet, pokud sůl nezchladne.
Na otoky je také dobré nohy "vařit". Je to klasika, střídání horkých a studených koupelí. Jenže ty horké musí být opravdu hodně horké, aby to mělo ten správný účinek.
Odzkoušela jsem obojí, obojí funguje.

Zlatý

Všeobecně sůl na otoky je špatně. Otok je způsoben hromaděním vody ve tkáních a to sůl podporuje.
Důležité pro prevenci je diagnoza. Čím ten otok je způsobený.
Přesto střídáním teplé a studené koupele nic nezkazíte, ale funguje to pouze, pokud se jedná o žilní příčinu otoků.
Doplňuji:
Chtělo by to nosit přes den kompresivní punčochy.
V tomto věku již toho moc jiného zabírat nebude.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.