Pokročilý

Odstupné z výplaty dovolené.

Od 8.října 2008 jsem byl na neschopence do 8.října 2009.Neschopenka mě byla neoprávněně ukončena ze strany LPK PSSZ.Vybral jsem si 3 dny staré dovolené z roku 2008 a po této dovolené jsem šel opět na neschopenku a ta trvala od 12.10.2009-28.4.2010 jako podpůrčí doba.V měsíci listopadu 2009 jsem si nechal proplatit zbytek staré dovolené. Po ukončení neschopnosti jsem dostal potvrzení,že nesmím zvedat těžká břemena.Žádal jsem zaměstnavatele o náhradní práci.Tato náhradní práce mě nebyla v termínu 15 dní zajištěna tak jsem dal okamžitou výpověď zaměstnancem s 3.měsíčním odstupným.Přihlásil jsem se na ÚP a čekal jsem až to zaměstnavatel v termínu 2 měsíců dá k soudu.Toto neudělal a po 3 měsících mě dal okamžitou výpověď zaměstnavatele pro porušení pracovní kázně od 1.května 2010.Dal jsem tuto okamžitou výpověď k soudu a teď proběhl soud.Soud mě chce vypočítat odstupné z dovolené a nemůžu soud přesvědčit,že to nebyla pracovní činnost.Měl jsem před neschopností v průměru 27.500,-Kč.měsíčně za poslední ucelené čtvrtletí.Žalobu na odstupné jsem podal ve výši 78.648 z výplatních pásek jsou tam už odpočítané procenta co dělala účetní.Dovolená v hrubém byla 8000,-Kč.a z této částky chce soud vycházet,soud mě zamítl aby to počítal z pravděpodobného výdělku s tím,že bych musel vycházet ze 1.čtvrtletí 2010.V tomto období dal všem zaměstnancům podepsat papír,že jim bude dávat minimální mzdu na výplatnici a tzn.prémie a odměny které dělají největší obnos bude vyplácet na ruku.Mě to taky nabízel,ale jsem 55 ročník tak jsem to odmítl.Prosím o radu jak mám u soudu argumentovat,nemám na advokáta protože od května 2010 nemám nárok na vyplácení podpory kvůli absencím na zápočtovém listu(nepodepsal jsem ho,ale je na pracáku) a hájím se sám.Karel.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Argumentoval bych asi takto:

1. Odstupné se vypočítává z průměrného výdělku
(§ 67/1)

2. Pro účely výpočtu průměrného výdělku se 100% nezapočítávají vyplacené náhrady mzdy např. za dovolenou
(§ 353/1,2)

3. Protože v rozhodném období, tedy v předcházejícím čtvrtletí před skončením pracovního poměru, nebylo odpracováno 21 dnů, musí se místo ´průměrného´ výdělku použít výdělek PRAVDĚPODOBNÝ
(§ 355/1)

4. No a vlastní stanovení pravděpodobného výdělku je pak na samostatné "cvičení"
(§ 355/2)

------------

Jen na okraj sděluji, že zaměstnavatel nepostupoval správně, když vám ještě za trvání pracovního poměru proplatil zmiňované 3 dny ´staré´ dovolené..., nevyčerpanou dovolenou lze proplácet až při skončení prac.poměru
(§ 222/2)

http://business.center.cz/…

http://business.center.cz/…

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.