Adet

Neznáte podrobnosti související s odstranění jizev laserem po operaci páteře? Viz popis.

Dobrý den, mám 3 měsíce po operaci páteře a boku a zajímalo by mě kolik přibližně stojí odstranění jizev (na zádech mam jizvu od krku a asi 10 cm nad pánev, na boku přibližně jizvu o velikosti 20 cm cca. A mě by zajímalo, jak dlouho zákrok trvá, jestli to boli, a cena přibližně za takto velké jizvy. Mám z toho hrozný strach. Děkuji za

Odstranění jizvy laserem

Odpovědi
Frontinus

Jde dohledat ceník takových podniků, viz odkaz, předpokládám, že u tebe by se jednalo o rozsáhlejší zákrok, takže počítej z částkou do dvou tisíc jen za výkon podle jejich ceníku plus další vyšetření.

Doporučoval bych ale toto důkladně probrat např. s lékařem, který je sice chirurg (nejlépe plastický), ale s lasery přímo nepracuje. Celá slavná laserová medicína je z více než poloviny postavená na fyzikálně a biologicky dosti divokých předpokladech a nemá oporu v pořádných studiích – a ta druhá polovina je převážně fotodynamická terapie, která se tě netýká, a lasery s velkým výkonem, které skutečně destruují tkáň. Prostě nikdo zodpovědný a znalý principů medicíny založené na důkazech ti neřekne, že lasery v korekci jizev skutečně fungují – a pokud bude mít navíc hlubší znalosti biologických procesů spojených s hojením ran a fyziky, řekne ti upřímně, že laseru moc šancí nedává.

Možná lepší než samoindikace laserů na základě reklamy na internetu by bylo objednat se k někomu, kdo se zabývá buď plastickou chirurgií a nedělá jen poprsí a nosy, nebo k někomu, kdo se zabývá korektivní dermatologií. Když takový člověk nazná, že má smysl zkusit laser, bude to sice stále stát na hlinělých nohách, ale nebude to úplně výstřel do prázdna.

Zdroj: http://www.laser-centrum-brno.cz/cenik/