Odsouzení a povinnosti z toho plynoucí

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co znamená tento rozsudek pro mě jako poškozeného. Jestli mám ještě něco dělat a nebo čekat jak se zachová obžalovaný a vrátí mi částku o kterou mně připravil (38.000,-Kč)

„Odsouzení obohatil sebe tím, že někoho uvedl v omyl, a způsobil tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, čímž spáchal přečin podvod podle § 209 odst. 1 tr. zákoníku (zákona č. 40/2009 Sb. účinného od 1.1.2010), a za to se odsuzuje podle § 209 odst. 1 tr. zákoníku za užití § 62 odst. 1 a § 63 odst. 1 tr. zákoníku k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 150 hodin. Podle § 63 odst. 2 tr. zákoníku se obžalovanému ukládá přiměřená povinnost v průběhu výkonu trestu nahradit škodu způsobenou přečinem. Podle § 229 odst. 1 tr. řádu se poškozený odkazuje s uplatněným nárokem na náhradu škody na řízení ve věcech občanskoprávních.“
Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Znamená to, že odsouzený je povinen odpracovat 150 hodin veřejně prospěšných prací. Rovněž má povinnost vám uhradit škodu (částku o kterou vás připravil).
V případě, že tak nebude činit, musíte sám podat žalobu u soudu, kde zároveň předložíte jako listinný důkaz rozsudek soudu. Soud vydá platební rozkaz, že je povinen vám do 15 dnů zaplatit uvedenou částku. Pokud tak neučiní ani poté, s pravomocným platebním rozkazem podáte návrh na zahájení výkonu rozhodnutí-exekuci.
Toto bude ale vše ve vaší režii. sice vám soud přisoudí aby vám uhradil i náklady řízení, ale známe to.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.