jiri2105

Odškodnění při autonehodě

Jak postupuje pojišťovna při proplácení škody která je vyši než aktuální cena vozidla? Má nějakou tabulku? Myslim při nezpusobení nehody z povinněho ručení..
Doplňuji:
I pokuď bych trval na opravě, protože vím že motor přežil a je v lepším stavu než co maj jiná vozidla za tu cenu?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To by mě tedy zajímalo, jak může být proplacena škoda vyšší než aktuílní cena vozidla???????

Další odpovědi
mojitek

Bohuzel Vam nedaj vic penez nez kolik je dle jejich tabulek cena Vaseho vozu.

Tzn.,ze jestlize cena opravy nabouraneho vozu by byla vyssi,nez cena vozu,tak Vam to udelaji jako „totálku“ a nezmuzete nic. Ceny oprav a skutecna cena Vaseho vozu se odviji dle jejich tabulek…

Tohle je nezajima-bohuzel,oni Vam daji (poslou) maximalni castku odvijejici se z jejich katalogovych vypoctu. Se zbytkem auta si muzete delat co uznate za vhodne.Ale „totalka“ nemuze na silnici-ztraci technickou zpusobilost.Tu pak muzete prodat na dily,nebo ten motor nejak pouzit. Jedine aby to nebyla „totalka“ se s likvidatorem(ten co zhledne havar.auto a sepise protokol) nejak dohodnout,at Vam to nezapise jako totalku a vyplati Vam o neco mene penez nez byste dostal

cukrar

zůstatková hodnota…
mají tabulky
havarijní pojištění?