dgfdgf

Odkud pochází voda z kohoutků? Ona je z řeky, vyfiltruje se, ochloruje se?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Záleží na lokalitě, kde se onen kohoutek nachází. Někde je z řeky, někde z čisté přehrady a někde z hloubkových vrtů. Ta říční je samozřejmě nejhorší, poněvadž už prošla několikrát přes domácnosti včetně záchodů. V Německu si pochutnávají na vodě z Labe a vůbec jim to nevadí. Asi jsou splachovací…

Další odpovědi
annas

„Voda nad zlato aneb odkud teče naše „kohoutková“ na Olomoucku a Prostějovsku? “

Třeba " pitná voda pro město Olomouc pochází výhradně z kvalitních podzemních zdrojů. Jsou to prameniště Litovel a Senice na Hané s vysoce kvalitní vodou bez nutnosti její úpravy.

Další prameniště, která se podílejí na zásobování města Olomouce, jsou Pňovice I. – III. a Březové, ze kterých se voda upravuje na úpravně vody Příkazy.

Dále pak prameniště Štěpánov, Moravská Hůzová, Chomoutov a Černovír, ze kterých se zase voda upravuje na úpravně vody Černovír
.
Na těchto úpravnách je z vody odstraňován agresivní kysličník uhličitý, železo a mangan. Kysličník uhličitý má korozivní účinky na kovové trubní materiály vodovodní sítě a u železa a manganu je snižována hodnota na ukazatel podle již výše zmíněné vyhlášky č.252/2004 Sb.

Náročnost úpravy podzemních vod je obecně mírně nižší ve srovnání s úpravou povrchových vod, ale vždy záleží na kvalitě upravované surové vody. atd."
http://www.smv­.cz/media/tis­kove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/voda-nad-zlato-aneb-odkud-tece-nase-kohoutkova-ol/

Lamalam

Ano, může být i z řeky.

JájsemRaibek

Koukni se na youtube na dokument o vodě. Ano, může být z řek, ano může být odkudkoliv.
Dokonce ůže i kolovat, použitá se přefiltruje, ochloruje a vrací zpět a furt dokola.