Pipka

Poradíte, jak je to s odhlášením služeb dle popisu v doplnění otázky?

Ví někdo jak to je , když podnájemník má na sebe napsaný odběr plynu ,dostane od nájemníka výpověď z bytu ,podnájemník jde a odhlásí odběr ,nájemník mezi tím předá byt k prodeji realitce, ale RWE se dožaduje odmontování hodin jelikož je plyn odhlášen. Byt se prodá a RWE urguje nájemníka ,né podnájemníka s tím že podnájemník doložil ukončení podnájemní smlouvy. Jaký by měl být správný postup.Nechci lítat po pobočkách a řešit zbytečně problémy za někoho druhého jen proto , že je č…Díky za radu

Původní neotázka
Odhlášení služeb

Odpovědi
Drap

Byt je po odchodu podnájemníka v režii nájemníka. Pokud nechce plyn odpojit, musí si ho nechat přepsat na sebe. Je celkem logické, že RWE nebude mít hodiny tam, kde neni odběrné místo. Buď tedy plynoměr odpojí a v budoucnu opět připojí, až se někdo přihlásí /za oboje se však platí/ nebo si ho nájemník přepíše na sebe a v budoucnu na jiného podnájemníka, s tím, že ušetří za odpojení a znovu připojení.

led

Podnájomník (nájomník) si môže zaregistrovať odber plynu na seba len so súhlasom prenajímateľa, vlastníka (nájomníka) bytu.
Jednoduchšie je pre nájomníka (z otázky) aby odber plynu mal registrovaný na seba a podnájomca by mu preplácal faktúry za plyn, čo musí byť uvedené v podnájomnej zmluve o prenajatí bytu podnájomníkom.

led

Podnájomník (nájomník) si môže zaregistrovať odber plynu na seba len so súhlasom prenajímateľa, vlastníka (nájomníka) bytu.
Jednoduchšie je pre nájomníka (z otázky) aby odber plynu mal registrovaný na seba a podnájomca by mu preplácal faktúry za plyn, čo musí byť uvedené v podnájomnej zmluve o prenajatí bytu podnájomníkom.

Pipka

Děkuji za radu ,ale když jsem to chtěla jako nájemník udělat tak mi bylo řečeno, že nájemní smlouva se toho netýká že mají smlouvu na odběr s podnájemníkem a ten musí dát k přepisu souhlas .