Rokio

Odečte se částka od dědictví jiné osoby, která padla na investici do majetku, který bude předmětem dědictví?

Já se svoji rodinou bydlím v domě po babičce. Babička má dvě děti, a to mého otce a moji tetu.

Můj otec v poslední době dost investuje do našeho domu. Já mu v tom finančně pomáhám půjčkami s nízkými úroky (poznámka: Úrok u nich je asi trojnásobně až čtyřnásobě nižší než RPSN u průměrné spotřební půjčky). Některé menší investice však platím sám (např. externí disk na nahrávání a později PC skříň). Dříve jsem mu pomáhal s vyklízením sklepa, který je teď už skoro vyklizený a na jaře v tom s otcem budu pokračovat.

Mě by zajímalo, jestli otcovi investice negativně neovlivní budoucí dědictví ve prospěch mé téty.
Ptám se proto, protože můj otec chce do domu investovat další sta tísíce a já chci v tom ho dále podporovat.

Odpovědi
Drap

Negativně to neovlivní dědictví tvé tety- Ovlivní ho pozitivně. Pokud bude otec investovat bez právního ošetření do cizího majetku a ten se stane předmětem dědictví, nebude se brát na nezdůvodněné a neprokázané investice zřetel.

jáára

Ty nedostaneš nic!