O´Riley

Odchod z VŠ

Končim s vejškou takže je mi jasný že přijdu o status studenta a musim na pracák, ale chci zůstat v Praze – s kamarádem máme už domluvenej privát a mam taky nějaký brigády takže to utáhnu. Zajímalo by me zda s tímto postupem má někdo zkušenost…zda je možný jít na pracák někam jinam než v místě bydliště atd…dík za rady

Nejlepší odpověď
Lucijej

To záleží, kolik si na té brigádě vyděláš. Pokud se přihlásíš na pracák, tak se tam průběžně jednou za čas budeš muset dostavit – termín budeš vědět předem a hlavně pokud tam budeš nahlášený, tak oficiálně smíš mít brigády do nějakých 4 200Kč, takže jestli si na brigádách vyděláš víc, taky by bylo lepší se na pracák nehlásit, ale zase si budeš muset platit zdravotní pojištění – 1080 Kč.

Další odpovědi
jpau

Pokud máš brigádu na DPČ tak bys teoreticky na pracák nemusel… Na Tvém místě bych se zaměřil na to, abych se dostal někam na HPP (co nějaká z brigád?) a pokud se mi to nepovede tak se co nejdřív přihlaš na další VŠ (stačí přijít pouze na zápis + zaplatit za přihlášku), abys měl status studenta na další půlrok a mohl hledat práci…