Zlatý

Odborníci varují: končí éra antibiotik

Antibiotika jsou jistě jedním z největších vynálezů lidstva, ale vypadá to, že se blíží jejich konec. Doba, kdy ztratí svou účinnost. I na to upozorňuje Evropsky antibiotický den, který si již tradičně připomínáme 18. listopadu.
http://www.ordinace.cz/…
Otázka:
Umíte si představit svůj živet bez antibiotik?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

NÁZOR

Další odpovědi:

Bronzový

No jo, když někteří lidé si nechávají předepisovat antibiotika na každé uprdnutí s prominutím, tak není divu, že ztrácejí (ta antibiotika...) svou účinnost....

Zlatý

Antibiotikům se snažím co nejvíce vyhýbat.Moc se mi nelíbí když někteří lékaři předepisují na běžné virozy hned antibiotika.

Zlatý

Ono to bohužel souvisí jedno s druhým. Přijde mi, že i ty virózy jsou poslední dobou nějaký hnusně sveřepý a nedá se jich skoro zbavit. Člověk s tím polehává týden, léčí se, jak může, k doktorovi nejde (nechce ho tím otravovat, copak mi poradí, ležte, vitamíny, pijte, to vím i bez něj), nikam to nevede. Pak se k tomu přibalí asi ještě něco bakteriálního (jakmile je člověk jednou oslabenej, valí se jedno za druhým) a za čtrnáct dní je člověku tak mizerně, že se už i doktorka (co sama říká, že antibiotika fakt nerozdává ráda) vyděsí a napíše vám je. Za tři dny je po nemoci... :o/
Takže ono to je těžký. Taky bych byla radši bez nich, ale někdy to fakt nejde... V poslední době je mívám naštěstí maximálně tak jednou do roka a zabíraj stoprocentně. Ale když jsem bývala malá a mívali jsme s bráchou streptokokový angíny a střídali jsme si je, taky nám pak penicilín nějakou dobu nezabíral. Ale po pár letech klidu zase fungovat začal.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.