DIH

Odběr krve…

K čemu by jste přirovnali odběr krve?? Myslím tu bolest/ pocit..

Nejlepší odpověď
Drap

Bolest stejně jako když tě štípne malý komár. Pocit je asi ten, že ti berou krev.

Další odpovědi
Nuk nuk

Bolest možná ke štípnutí od vosy či včely. Pocity nevnímám, spíš se snažím neomdlít, patřím žel mezi ty,komu se to občas stává.

zjentek

k píchnutí jehlou do kůže ,)

marci1

To je tak malá bolest, trošku je cítit píchnutí. Aby vás nemuseli napichávat několikrát, je důležité se před odběrem krve více napít vody.

anonym

Každý má jiný práh bolesti. Hodně záleží na sestře, která bude krev odbírat. V Turnově máme v laboratoři sestru, u které to opravdu nebolí. Nahmátne žílu, bodne, kousek popotáhne a půl ampule je plné. Za minutu je s tím hotová a já jen zírám, že jsem tak rychle vypakovaná ze židle. Neboj se toho, žádná hrůza to není.
Jiné by to bylo na trasfuzní stanici. Tam Ti do ruky zavedou dost silnou jehlu a odběr trvá déle, takže ruka může slabě trnout. Je to nepohodlné, ale také to nebolí.