Wortygen

Od kolika let si mohu objednávat věci z online shopu?

Myslím tím ba_oš.cz :)

Odpovědi
autacek

V prvé řadě musíš respektovat podmínky a pravidla portálu (internetového obchodu), ale jinak jsi způsobilý uzavřít kupní smlouvu na základě své mentální vyspělosti, vzhledem ke složitosti úkonu a povahy věci . To znamená, že si například můžeš jít klidně i v šesti letech koupit bonbóny, zmrzlinu, či třeba kindervejce, těžko si ale budeš v tomto věku kupovat bez zákonného zástupce třeba automobil, či nemovitost.

krchnak

Jak napsal autacek, tak je v prvé řadě potřeba dodržovat podmínky a pravidla portálu. Se složitostí a povahou úkonu má taky samozřejmě pravdu, ale nesouhlasím s ním v ohledu kupování nemovitostí a aut. Já sám jsem měl auto už od 16 let, které bylo psané na mě. Jinak k věci bych řekl, že tam bude hranice 15 let, kdy můžeš na poště pro vyzvednutí předložit svoji občanku.

Bedy

Není třeba občanka, na poště Vám vydají balík i na pas. A ten můžete mít i jako malý.

Hlavní je si přečíst podmínky onoho serveru jak tu píší ostatní.

marci1

Od 18 let.