Monyszek

Od kolika let je vhodné učit dítě o člověku?

Mám na mysli rozdíl mezi mužem a ženou a tak podobně..

Nejlepší odpověď
anonym

V tomto směru je nejlepší seznamování se s rozdíly pohlaví odpozorováním. Mnozí rodiče se s dětmi koupou a nahota pro ně není žádné tabu. Jsou knihy, kde už malé děti se základy rozdílů mezi oběma pohlavími mohou nenásilnou formou dovědět. Moje generace nikam nespěchala tolik jako dnešní mládež, ale také jsme si byli schopní najít knihy a obrázky, ze kterých jsme pochopili, jak to vlastně je. Dnes je tu navíc internet.
Osobně se přikláním k tomu, že záleží na rodičích kdy a jakým způsobem své dítě budou informovat. Nebojím se toho, že děti si nedokáží zjistit to, co je zajímá. Rozdíly mezi muži a ženami určitě jejich pozornosti neuniknou.

Další odpovědi
led

Dieťa pozná základný rozdiel už od mala. Mama je predsa tá, čo mu dáva mlieko pritisnutím k sebe, kto sa oň stará vo dne – v noci. A otec, to je ten, kto mu mlieko dáva len z fľaše a hrá sa s ním… :)
Potom neskôr zistí, že dievčatá vyzerajú, aj sa obliekajú ináč, než chlapci, ktorí aj rozprávajú tak akosi nedokončene… dievča povie „mala som“ a chlapec „mal som“.
Ale ten hlavný rozdiel už by mali poznať v čase puberty, keď začnú aj sexuálne dospievať, poznať aj s jeho dôsledky, najprv teória a neskôr v dospelosti aj prax. V časoch minulých sa toto považovalo za akési „tabu“, čo často z naivnosti a neznalosti mávalo aj nechcené následky. Deti sa, skôr by som povedala mládež v puberte z nejakej falošnej hanblivosti, nepýtajú rodičov ale kamarátov, prípadne hľadajú na internete aj na nevhodných, či priamo porno, stránkach.
Môj názor je, keď si dieťa začne uvedomovať rozdiely medzi chlapcom a dievčaťom, bez ohľadu na vek, treba s ním o tom hovoriť, prirodzene na jeho mentálnej úrovni. To nielen o fyzických rozdieloch, ale i dieťati a aj o právnej ochrane nezletilých.
U rodín vyznávačov nuda-pláží k tomuto javu dochádza skôr.
Niekedy sú aj vtipné výnimky, obľúbená kniha mojej dcéry v predškolskom veku bola učebnica anatómie.

partep12345

Děti na to přijdou ve škole … :)

Kelt

Dítě se učí neustále, poznává rozdíl mezi tanínkem a maminkou , dědečkem a babičkou a pozná rozdíly mezi pánem a paní, má kamarády i kamarádky. Takže ty rozdíly vidí a utváří se je samo. Hlavně aby vědělo, jestli je ten Pepík, nebo ta Anička.

Awe

Já na to příšel asi ve 4 letech s 5 letou sousedkou.