Adula.57

Od kolika let je v Dominikánské republice povolen řidičský průkaz?

Dobrý den,
nevíte od kolika let je to možné? Nikde to nemůžu najít. Ptám se protože jsem se letos na dětském táboře seznámila s jedním klukem, kterému je 12 a říkal, že u nich mají už od 10 let řidičák. Dokonce nám ho ukázal. Myslíte si že je to možné? Vůbec jsme mu to nevěřili, ale opravdu nás v tom ujišťoval. Nedávno mu ho prý zabavili, protože jezdil moc rychle.

Odpovědi
cochee

No to vás ošamšulil. V Dominice to mají podobně jako před časem u nás, řidičák na motorky od 17, na auta od 18. Na rozdíl od nás musí platit roční poplatek za vlastnictví oprávnění k řízení, a to 40 doláčů u motorky, 80 u auta. Viz zdroj (ale je to anglicky).

Zdroj: http://ird.gov­.dm/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=114&I­temid=86

Quimby

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_cou­ntries_by_mini­mum_driving_a­ge

Dalibor1

Ahoj prosím tomu nevěř protože v zákoně je řidičák povolen jen v 15,16,17,18 takže on si to musel udělat fake. Takže mu moc nevěř