Pokročilý

Od koho koupit hada a jaké pořídit terárko?

Poradí mi někdo nějakého zkušeného chovatele hadů? Mám ale představu o chovateli, který by mně poradil se vším a neviděl za tím jen to, že si od něho koupím hada a více ho nebudu zajímat. Hledám spíše nějakého hadího nadšence s většími zkušenostmi. A dále pokud by mi poradil s terárkem nebo mi ho i vyrobil, bylo by to perfektní. Neznáte někdo někoho takového? Na netu je chovatelů spousty, ale spíše jestli někdo nemáte s nějakým dobré zkušenosti.

Pro Gecco: podobných rad jsem si našla spousty, ale opravdu bych chtěl někoho zkušeného a hlavně ochotného, se kterým bych si o všem mohla popovídat, ještě než hada koupím. A je mi jedno, odkud bude, za kvalitním hadem a zkušeným a ochotným chovatelem si ráda přijedu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. ujasni si, jakého hada chceš (jako začátečníkovi ti doporučím nějakého neagresivního a ne zrovna z těch velkých, takže třeba Elaphe guttata - její chov je snadný, had neagresivní a přitom vcelku atraktivní, terárko stačí tak 50x50x100 cm; ideálně už rozkrmené mládě)
2. pak se v ´místě´ poptej po chovatelích (nebo si najdi inzeráty z okolí) a po domluvě s chovatelem se zajeď na jeho chov kouknout
3. terárko ti slepí každý sklenář, ideálně podle návrhu toho chovatele (velkou pozornost je třeba věnovat zabezpečení - aby ti had neutekl)
4. chovatel ti poradí i s dalším (jak k hadovi přistupovat, jak terárko vybavit, jak topit, vlhčit, jak krmit ...)
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Najdi si nejbližší teraristický kroužek a zeptej se tam.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.