Mili @

Od kdy se vyrábějí tvarůžky – olomoucké syrečky?

Nejlepší odpověď
rynek878

Nejstarší ověřené zmínky, týkající se výroby tvarůžků, pocházejí z 16. století, přičemž již tehdy pravděpodobně představovaly tehdejší běžné jídlo. V průběhu staletí si uchovaly pevné místo na jídelníčku (nechyběly ani na stole Rudolfa II.). Původně byly vyráběny podomácku v obcích kolem Olomouce (v obci Hněvotín ještě stále stoji stará výrobna) až do 19. století a nazývaly se selské tvarůžky. Olomoucké se jim začalo říkat, protože se prodávaly na olomouckých trzích. Poté se hlavní část výroby přesunula do Loštic.
link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­lomouck%C3%A9_tva­r%C5%AF%C5%BE­ky

Další odpovědi
Marenka

V Lošticích/leží mezi Olomoucí a Mohelnicí,sjezd z dálnice směr Olomouc-Hradec Králové /je i muzeum výroby tvarůžků a taky speializovaná prodejna.