kurec

Od jak velkých peněz se banka ptá odkud ty peníze jsou?

500Kč nebo 1 000 000Kč?

Nejlepší odpověď
elkon

Banka se neptá. Pouze může v případě podezření upozornit orgány činné v trestním řízení, že se jim něco nezdá. Ale nemusí to nic znamenat, je-li vše OK.

Další odpovědi
podger

Banka není od toho, aby se ptala. A pokud budeš držet účet v CZK, tak budou mlčet dvojnásob, to na tobě vydělají balík

Pepa25

Pokud banka nabude z okolností podezření, že může jít o praní špinavých peněz. Proto neexistuje jedna univerzální částka: u někoho není podezřelý ani milion (pokud se mu na účtu milony točí a banka ví, že má ty peníze třeba z podnikání) a v jiném případě může být u spícího účtu podezřelé už množství drobných vkladů.

zzzzz

Banka se nemůže ptát, nemá na to právo. Transakce v hotovostí je omezena na 270000kc / den, pokud člověk vloží hotově na účet vyšší částku, upozornění banka finančák a hrozí za to pokuta. Bezhotovostní platby nemají omezení.

JežíšKristus

270 000 Kč

Pepa25

Dovolím si upozornit, že je zde několik nesprávných odpovědí: banka nikdy neupozorňuje ani orgány činné v trestním řízení ani „finančák“, ale jediným partnertem pro hlášení podezřelých transakcí je pro ni FAU (finančně analytický útvar).