kamila44444

Očkování proti rakovině děložního čípku

Chtěla bych se zeptat, jestli by jste své dítě nechali očkovat proti rakovině děložního čípku. Zjistila jsem že jsou potom vedlejší účinky. Máte s tím někdo zkušenosti? Jaké? Děkuji

Nejlepší odpověď
hanny 2

Tady je plno názorů a odpovědí –

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=o%C4%8Dkov%C3%A1n%C­3%AD%20proti%20ra­kovin%C4%9B%20­d%C4%9Blo%C5%BEn%C3%AD­ho%20%C4%8D%C3%AD­pku
Doplňuji:
Moje zkopírovaná odpověď –

Já teda pro tuto vakcínu moc nejsem. Vzhledem k tomu, že jak už bylo zmíněno, studie o účinnosti nejsou a vše se pouze jen přepokládá. To je vlastně jako očkování proti chřipce. Samé reklamy a masáže z různých stran, abychom se nechali očkovat a nebyli pak nemocní. Ale když pak člověk i tak tu chřipku dostane, tak mu řeknou, že bohužel se objevil nový typ. Obávám se, že s touto vakcínou to bude podobné. Každá se bojí rakoviny a určitě by chtěl udělat vše proto, aby ji neměl (hlavně naše dcery). Ale je jasné, že očkováním se nepojistíme. Pomoci může, ale stejně tak se může rakovina objevit jinde.

Další odpovědi
weronika

Moje mamka mě na to nechce nechat naočkovat protože je tam velké procento úmrtnosti a není pravda že to chrání 93 procent jak uvádějí…myslím že říkala ža to chrání jenom proti třem a co zbytek? a navíc se to musí po třech nebo čtyřech rocích znovu přeočkovat…