Rafaelo111

O kolik stupňů dokáže snížit teplotu ochlazovač vzduchu?

Máte tady někdo ochlazovač vzduchu? O kolik vám to dokáže snižít teplotu? Klimatizaci nepotřebuji, nepotřebuji mít vychlazeno o 10 C s tím že bych mosel řešit vývod. Bylo by fajn, jestli zvládne Ochlazovač vzduchu snížit teplo třeba je o pár C, o 3C o 4 C .

Odpovědi
Filip84

S tím nepočítej.

Pokud máš klimatisaci, tedy pokud není přenosná, máš jí, krom chlazení / vytápění, rovněž zajištěn přívod čerstvého vzduchu a vydýchaný vzduch se vytlačí skrze přetlak.

Ochlazovač vzduchu přívod čerstvého vzduchu nemá, ergo, budeš muset větrat. Počítej s ochlazením opravdu maximálně v řádu jednotek stupňů, a za dlouhou dobu. A s velkou hlučností.

led

Ak vetráte, keď vzduch vonku nie je teplejší než vnútri a máte aspoň jemne zatienené slnečné lúče tak dokážete znížiť vnútornú teplotu o vami požadované 3–4°C.
Ale pozor! častá chyba je vetranie pri vyššej teplote vonkajšieho vzduchu. Vtedy sa aj vzduch vnútri zohrieva.
Takže ešte raz krátko a bez použitia elektrickej energie
1, vetrajte ráno a večer naplno a pri horúčavách majte okná zavreté
2. zabráňte priamemu slnečnému teplu cez okná do bytu zatienením okien platí hlavne v letných mesiacoch v čase 10–16 hod

aliendrone

Kašli na ochlazovač, jeho výkon je NANIC. Ano, dokáže ochladit MOŽNÁ až o 2°C, spíše o JEDEN (kecům v prospektech NEVĚŘ!), ale za JAKOU CENU? Nejde o elektřinu, když se musí, tak se musí – stejně jako s benzínem/naftou. Jde o to, že v místnosti máš doslova VIETNAM! Osobně mi vzdušná vlhkost nad 50% hodně vadí, ale to, co dokáže vyrobit „ochlazovač“, to je přesně to, čemu v rodině kdovíproč říkáme „kychta“, úplné Thajsko.
Jestli si libuješ ve slizké ulepenosti a ZBYTEČNÉMU vyhazování peněz – nic proti. Pokud ale chceš něco fungujícího, tak JEDINĚ KLIMU! Ano, je to draží krám, žere více energie, ale to, co od toho očekáváš SPLNÍ. :)

jáára

Postříkám podlahu hadicí. Když se to odpařuje tak to chladí…

led

filip84 dovoľte mi jemný úsmev. Vy určite nežijete na Morave…
Ak si dokážete preložiť °Farenheida na °Celzia, tak zistíte že teploty nad 85°F tj.29,5°C sú už v našich zemepisných šírkach už dnes. A v lete 95°F tj 35–36°C v posledných rokoch sú bežné. 60°F = 15,5°C, pričom opäť v poslednej dobe letné nočné teploty často prekonávajú priemernú teplotu 20°C a vyššie.
Ak žijete v horách, alebo ďaleko od betónovej džungle mesta tak týmito teplotami tak vďaka neustálemu „prievanu“ netrpíte.
„pořádné“ tornádo jednou za 50 let, a čo bol ten „vánok“ nedávno na Južnej Morave? A tento rok opäť na Morave zavial „vetrík“, ak tieto to uragány aj s ich charakteristikou kvalifikujem podľa vašej humornej tabuľky.

Filip84

Já, osobně, ani moc nerozumím tomu, na co: u nás není nikdy nad 95°F, a teploty nad 85°F jsou výjimečné, v noci to klesá pod 60°F, takže barák se ochladí. V zimě, zase, není běžně pod 0°F. A do toho nízká vlhkost. Žijeme v ideálním klimatu, neprotopíme majlant, nemáme období dešťů, „pořádné“ tornádo jednou za 50 let, a spousta zeleně.