Jivinho

Obřízka

Co je to obřízka, jak to vypadá, k čemu se to v naší kultuře používá???

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Častější je obřízka mužská. Jedná se o chirurgické odstranění předkožky.
Obřízku využívá judaismus a islám. Tam se provádí obvykle 8. den života (v judaismu) a má převážně náboženské důvody, ačkoliv ve starověku měla i důvody hygienické.

V evropské – tedy nežidovské a nemuslimské kultuře – se v dřívějších dobách neprováděla vůbec,a dnešní době se provádí pouze ze zdravotních důvodů.

V některých afrických kulturách existuje i obřízka ženská, při níž se odstraňují vnitřní pysky. Ta však nemá žádné hygienické ani zdravotní opodstatnění a jedná se pouze o nábožensko-kulturní rituál.

Další odpovědi
Dandi

Chirurgické odstranění předkožky penisu (latinsky cirkumcize). Provádí se z důvodů rituálních (u některých národů) nebo léčebných (parafimóza).

Zdroj: http://www.se­xus.cz/tema/606-obrizka.html

petka

V naší kultuře je mužská obřízka, ale jsou i kultury (ve vzdalenych zemich, kde to neni nezakonne), kde maji i zenskou obrizku (to je amputace nekterych casti pohlavnich organu zeny). Provadi se jej s ritualem a vetsinou zena bolesti ci vykrvacenim umira! Existuje i organizace, bojujici proti teto zrudnosti!
Mužská obřízka je malý chirurgický zákrok, při kterém je odstraněna předkožka – kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů.

Zdroj: www.wikipedie.cz

LuciJe

Obřízka je chirurgické odstranění předkožky, v naší kultuře se provádí ze zdravotních důvodů. Více včetně obrázků pod odkazem níže.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Ob%C5%99%­C3%ADzka

Attack-design

v naší kultuře se nepoužívá,nejsme v Africe, jde o chirurgické odstranění předkožky, vypadá to asi tak že přes žaluda nejde stahovat kůže, dělá se to u malých dětí když nejde kůžička stahovat, jinak je to hygieničtější

mracko

Tak jak zde už bylo napsáno jedná se o odstranění bud části nebo celé předkožky a většinou i uzdičky u žaludu. Podle monožství a způsobu odstraněné kuže se dále dělí na těsnou (kuže je naplá) nebo volnou a na vysokou nebo nízkou podle vzdálenosti jizvičky od žaludu. Každá s těchto metod má své pro i proti. Vzhledově je určitě pěknější těsná vysoká ale nejde provést vždy a moc se nedoporučuje u dětí. U nás se provádí hlavně se zdravotních důvodů, ale také s náboženských a v poslední době se hodně rozmáhá její provádění s estetických důvodů. Když je indikovaná ze zdravotních důvodů, tak ji platí pojištovna a je prováděna nejčastěji na urologii. V ostatních případech ji lze podstoupit na klinikách plastické chirurgie za peníze a je možné ji provést i u dětí. (máme doma dobrou zkušenost). Pokud potřebujete něco blíže, tak písněte na mail.