Ančikk

Oblouček pod notou

Hezké odpoledne, dnes se mi do rukou dostaly houslové noty. Jde o jakási cvičení nebo etudy týkajících se převážně Irské a Skotské hudby. A našla jsem v nich velice zvláštní věc. Pod některými notami je oblouček. Nemám na mysli klasické legato, ale prostě je jedna nota a pod ní samotnou oblouček (jako koruna bez tečky pod notou). Na internetu jsem o tom nic nenašla, proto bych byla ráda, kdyby se našel někdo, kdo by věděl, o co se jedná :) Předem děkuji, Ančikk :)

Odpovědi
Emefej

Nevím jak u houslí, ale v kytarových partech se takto označuje ligatura, tj. spojení dvou not stejné výšky, třeba půlky se čtvrtkou. Prodlužuje tedy platnost délky tónu i přes taktovou čáru.