Zlatý

Objevuje se u vás po určité akci tzv. schodišťový efekt (fenomém)?

Někdy také schodišťová pointa.

Dá se tomuto jevu nějakým způsobem zabránit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ano, bohužel docela často. Až když něco řeknu a odcházim, napadne mě hned spousta lepších odpovědí nebo argumentů

Další odpovědi:

Zlatý

pokud mám připomínky řeším je hned - je to lepší a člověk na to přestane myslet ,aneb co mohu udělat neodkládám a nezatěžuji si s tím hlavu

Hanulka to psala i za mě.Nemám co dodat!

Mě se to stává dokonce i tady na Odpovědích.
Něco vypálím od boku, jak mi to slina na jazyk přinese a po chvíli, když už tam přibude palec a tudíž to nejde přepsat, se mi rozleží vtipnější a uvážlivější formulace.
Ale zase by tam nebylo to kouzlo okamžiku a mohlo by to působit příliš promyšleně a tudíž pro zdejší převažující klientelu, hůře pochopitelné.
Horší je, když k tomu dojde při přijímacím pohovoru, na němž mi záleží
a to podstatné, co jsem chtěl elegantně a jakoby mimochodem nadhodit, mi v jasných konturách naskočí přesně při odchodu (tedy obrazně na schodišti).
Obrana je jediná, pečlivě si vše předem sesumírovat a nacvičit jako mnemotechnickou hereckou etudu anebo si významné a načasované body kodifikovat třeba formou taháku. A pak ještě spoléhat na brisknou improvizaci reagující na okamžité a bezprostřední podněty a situace.
Jenže to vyžaduje skutečného mistra, jímž se člověk stává až dlouholetou cizelací svých projevů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4387
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2474
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1826
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.