Avatar uživatele
Registrovaný

objekt jen s č.p.(bývalý linkusak)dají mi tam trvalé bydliště nebo musí mit i č.ev.?

Objekt bude v mém vlastnictví,ale není v katasrtu,byla to ubytovna čili objekt k bydlení,ale stavba jiná.Co musím udělat abych získala ve svém vlastním objektu trvalé bydliště?Mam školou povinneho syna a tr.bydliště je pro nás pry nutnosti. Děkuji za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud má zmiňovaný objekt ŘÁDNÝM způsobem přidělené ´číslo popisné´, tak se nepochybně musí jednat o objekt, který je podle stavebního zákona určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci --> v takovém případě, stačí když se dostavíte na úřad (budete potřebovat svoji občanku + doklad o vlastnictví tohoto objektu), kde si podáte žádost a vyplníte přihlášku o zaevidování trvalého pobytu.

p.s. místem trvalého pobytu může být objekt, který má třeba jen číslo popisné nebo jen číslo evidenční nebo orientační - viz § 10/1 zákona o evidenci obyvatel

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?zdroj=sb00133&cd=76& typ=r

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.