dudu

Obchází Evropou strašidlo?

Ano, v podobě infikovaných okurek ze Španělska a statistika je opravdu alarmující. Všimli jste se dvou zajímavých okolností a sice:
a/ okurky pocházejí z biofarem
b/ nejčastěji onemocní mladé ženy.
Důvodem je jednak skutečnost, že biofarmy hnojí namísto chemií močůvkou a chlévskou mrvou, kde si smrtící bakterie pocházejí z trávícího traktu skotu téměř lebedí a jednak fakt, že syrovou a neloupanou zeleninou se v rámci různých diet přímo „ládují“ především naše ambiciozní dámy.
Obrana přitom není složitá: přísná hygiena rukou, důkladné omývání surovin a jejich správné skladování před upotřebením.
Respektujete beze zbytku tyto zásady a nebo ještě lépe, řídíte se rčením:
oloupej, uvař a když to nejde – nejezt to!
Doplňuji:
A snad ještě malé upozornění, že většina infikované zeleniny se nacházela v pouličním občerstvení a na tzv. farmářských trzích, no a že správní chlapi si po ránu dávají rozbřeskováka, nejlépe v podobě ochtlíku slivovice.

Odpovědi
anonym

No , ty 2 " fabriky " na okurky uz ve Spanelsku na stesti zavreli. Ale ono zase neco bude. ☹ Kdyz se nad tim zamyslim , jim okurky umyte , ale neloupam , s tim , ze snim vice vitaminu !! Td ale nevim , nevim … a to myti budu brat asi take dukladnejs. 🙂 -iv-
Doplňuji:
A Dudu , kdyz jsem si precetla jen nadpis otazky , bala jsem se , ze se ptata na me !! ☹ Ufff.

anonym

to rčení mám jiné:
co si nevypěstuješ,, to nejez!!!
takže okorky, rajčata, papriku, kukuřici, hrách, meruˇky, broskve, třešně, atd. si pěstuji, kupované nejím ;D

tom004

No vida.A už se zase potvrzuje,že nejlepší,a teď asi,už i nejbezpečnější zelenina je bůček.Jen tak dál.:)

coco

Slivovice, jak známo,má desinfekční účinky,takže to bude možná nakonec ta správná desinfekce proti bakterii zmutované escheria c.
Nakonec to bude jako s nemocí šílených krav,všema těma chřipkama a kdoví,čím vším ještě.

dudu

Velmi fandím smyslu pro humor paní -iv-., jen pro pořádek: pro název otázky jsem si volně vypůjčil nadpis ke Kapitál od K.Marxe, kde tím strašidlem je míněn komunismus.