Malvína

Obarví mé barvené vlasy celý chlorovaný bazén?

Přeji krásný slunečný den.
Barvím si vlasy na tmavě černou s lehkými odlesky modré. Ano, vlasy si barvím doma, nemám s vlasy žádný problém, ani je nijak zničené. Při umývání mi z nich odtéká sytě fialová barva. Mám se obávat, že při vstupu do bazénu obarvím všechnu vodu? Nebo to nepůjde v tak velkém množství vody poznat?
Děkuji za odpověď.

Aliendrone, opravdu se jedná o barvu. Žádný pouze barvicí šampon, či tužidlo, jak pospisuješ. Když jsem používala jiný odstín téže značky, nebarvilo to. Problém nastal, když jsem přešla na odstín tmavě černé s odlesky modré. ☹

Nejlepší odpověď
Kepler

Osobně si myslím, že v bazénu se to ztratí, tam se zabarvuje voda ze zcela jiných důvodů… Nejsem teda žádný kosmetik, ale zaráží mně, že k tomu barvení vody vůbec dochází. Zkusil bych změnit značku.

Další odpovědi
marci1

Pokud se jedná o smývatelnou polopermanentní barvu, nedoporučuje se styk vlasů s vodou (bazén, déšť)- viz recenze v odkazu, a vůbec ne s chlorovanou vodou. Třeba světlé barvy na vlasech mohou zezelenat. Pokud by se Ti barva na vlasech v bazénu smývala, plavčík by Tě rozhodně neměl rád! 🙂
Řešila bych to koupací čepicí, která Ti vlasy před stykem s vodou bude chránit.
https://barvy-vlasy.heureka­.cz/directions-barva-na-vlasy-85-ml/recenze/#section

aliendrone

No, dnes si asi každá žena barví vlasy, ale ještě jsem se nesetkal s případem, že by BARVENÉ vlasy pouštěly barvu. A to ani v bazénu s chlorovanou vodou. Jediné vysvětlení, které mne napadá je, že nepoužíváš BARVU, ale nějaké tónovací tužidlo (smývatelné) NEBO jde o nějaký NEW EKOLOGIC produkt. (a tyhle novinky dobře znám z klasických barev – např. od té doby, co EU zmetci zrušili nitrobarvy jsem nenašel PLNOHODNOTNOU náhražku)

Nicméně – ber můj názor s rezervou, kosmetické barvení vlasů NENÍ obor, se kterým mám vlastní zkušenosti. ;) :D :D

kristýnary

To byste se musela vykoupat v nějakém brouzdálku, kde je málo vody, aby se voda trochu zbarvila, ale jinak se můžete koupat bez obav a voda obarvená nebude. My máme velký bazén z https://www.al­bixon.cz/baze­ny/ a vlasy si každý měsíc barvím na tmavě hnědou, a i když se barva z vlasu při mytí trochu vymývá, tak v bazénu jsem si žádné zakalené vody nikdy nevšimla.