O čem vykládat ve výkladu o kytaře?

Mám mít výklad o kytaře a nevím co tam mám říkat
něco už mám vymyšlené ale ještě něco by to chtělo
děkuji za všechny nápady

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Uvědomte si, že se využívá postup výkladový + popis, případně úvahový. Jeho cílem je odborné poučení o něčem tak, aby tomu rozuměl i laik nebo začátečník v oboru.

Výklad je základem učebnic, odborných časopisů, publikací. Vy neobjevujete nic nového , jen předáváte to, co již jiní vymysleli.

Nevím, zda vám vyučující řekla, že u výkladu je možné čerpat z učebnic, z knih. Ale musíte uvést, odkud jste čerpal informace. Nevím, zda jste v hudební výchově o kytaře mluvili, zda umíte na ni hrát, zda ji můžete odborně popsat, uvést, jak se ladí, jaké jsou její druhy., případně něco z historie. Pokud ano, tak využíváte své vědomosti...

Já osobně bych výklad o kytaře zpaměti nenapsala., proto bych čerpala ze zdroje. Samozřejmě nemohla bych doslova opisovat, ale vybrala bych základní informace, upravila, spojila atd.

Třeba výklad o české větě, o spisovateli a jeho díle, něco z fyziky, chemie, zkrátka z toho, co jste probírali ve škole,. byste měl zvládnout zpaměti.

Můžete začít

1. od poučky (definice kytary) k tomu, jaká je její podstata, vznik, odlišnosti od podobných nástrojů atd.

2.Kde se kytara používá, jak vznikla, čím se liší od podobných nástrojů, popsat ji atd.

Návrh osnovy:
1.Úvod - uvedení tématu, problematiky
2. Vlastní výklad
- cíle - co je cílem práce
- použité metody - odkud jste čerpal
- konkrétní výklad - viz nahoře
3. Shrnutí, doporučení, zdůraznění nejdůležitějcíh faktů atd.

Důležitý je i jazyk, vyjadřovat se přesně, užívat termíny, správné formulace myšlenek..

Další odpovědi:

Zlatý

stručnou historii jak kytara vznikla
Jaké kytary existují
Na co si dát pozor při koupi
Jak vzniká zvuk na kytaře
Nějaká základní akordy
Jak se o kytaru starat

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.