Avatar uživatele
anonym

O čem to vypovídá ?

Včera jsem se telefonoval do ústavu pro jazyk český a na můj dotaz, zda jsem se správně dovolal, mi bylo oznámeno: áno, čo si želáte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? beer před 3711 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Len to, že i tam pracujú ľudia ovládajúci slovenský jazyk :)
Ale nesmejme sa, mnoho cudzincov, nielen Slovákov, ovláda český jazyk lepšie než rodení Česi.
Na druhej strane, veľa Slovákov, trvalo žjúcich na území ČR je aj českými občanmi a zákonným právom používať aj v oficiálnom styku slovenský jazyk. Na Slovensku je to tak isto. Napríklad učiteľka slovenského jazyka, rodená Češka, občianka SR, mimo vyučovacích hodín používa češtinu.
O čem to vypovídá?
Doplňuji:
Skôr by ma prekvapilo, keby sa ozvala nemecky, maďarsky, či nedajbože, anglicky, alebo rusky.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Vypovídá to o tom, že jsi naletěl na dotaz někoho jiného
https://twitter­.com/blechula/sta­tus/390938953777696768.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

No co, už ve starém Římě byli na nejpodřadnějších místech otroci z cizích krajů.
Mimochodem, Ústav pro jazyk český… Od jisté doby ho považuji za bandu ignorantských imbecilů. Co dokáží prosadit za spisovnou češtinu, to je opravdu zarážející.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Nepřipadne mně to nejvhodnější.
Samozřejmě starší generace nebude mít komunikační problém, ovšem ti mladší…nevím. A pokud se jedná o Ústav pro jazyk český – to už je vůbec podivné, totiž tak jako ty se zcela logicky zeptá každý! ))¨
Asi je jim to jedno, nebo se nikdo jiný jako spojovatel/ka nepřihlásil..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A já bych si myslel, že to je ústředna a pak mně přepojí na konkrétní oddělení.Vždyť na jakékoliv firmě existuje ústředna, kde Tě pak přepojí na oddělení co potřebuješ a na té ústředně pracují i lidé, kteří neumějí pořádně česky.
To je úplně stejné jako když v nemocnici je sestřička Ukrajinka, také s Tebou mluví hatmatilkou, ale výsledek je, že Ti pomůže (teda jak kde).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek