Zlatý

O čem to vypovídá ?

Včera jsem se telefonoval do ústavu pro jazyk český a na můj dotaz, zda jsem se správně dovolal, mi bylo oznámeno: áno, čo si želáte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Len to, že i tam pracujú ľudia ovládajúci slovenský jazyk :)
Ale nesmejme sa, mnoho cudzincov, nielen Slovákov, ovláda český jazyk lepšie než rodení Česi.
Na druhej strane, veľa Slovákov, trvalo žjúcich na území ČR je aj českými občanmi a zákonným právom používať aj v oficiálnom styku slovenský jazyk. Na Slovensku je to tak isto. Napríklad učiteľka slovenského jazyka, rodená Češka, občianka SR, mimo vyučovacích hodín používa češtinu.
O čem to vypovídá?
Doplňuji:
Skôr by ma prekvapilo, keby sa ozvala nemecky, maďarsky, či nedajbože, anglicky, alebo rusky.

Další odpovědi:

Zlatý

Vypovídá to o tom, že jsi naletěl na dotaz někoho jiného
https://twitter.com/….

Bronzový

No co, už ve starém Římě byli na nejpodřadnějších místech otroci z cizích krajů.
Mimochodem, Ústav pro jazyk český... Od jisté doby ho považuji za bandu ignorantských imbecilů. Co dokáží prosadit za spisovnou češtinu, to je opravdu zarážející.

Zlatý

Nepřipadne mně to nejvhodnější.
Samozřejmě starší generace nebude mít komunikační problém, ovšem ti mladší...nevím. A pokud se jedná o Ústav pro jazyk český - to už je vůbec podivné, totiž tak jako ty se zcela logicky zeptá každý! ))¨
Asi je jim to jedno, nebo se nikdo jiný jako spojovatel/ka nepřihlásil..

Stříbrný

A já bych si myslel, že to je ústředna a pak mně přepojí na konkrétní oddělení.Vždyť na jakékoliv firmě existuje ústředna, kde Tě pak přepojí na oddělení co potřebuješ a na té ústředně pracují i lidé, kteří neumějí pořádně česky.
To je úplně stejné jako když v nemocnici je sestřička Ukrajinka, také s Tebou mluví hatmatilkou, ale výsledek je, že Ti pomůže (teda jak kde).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.