Nouzové zastavení STOP

Dobrý den, prosím mohl by mně někdo napsat, jednoduše, jak se dělí nouzové zastavení stop? Ano, vygooglila jsem si to, ale moc tomu nerozumím, možná tak kategorii 0, kdy dojde ihned přerušení dodávané energie.

DĚKUJI

Nejlepší odpověď
Funna

0 je jasná…prostě se to odpojí od elektriky
1 je postupné plynulé vypnutí…třeba u soustruhu nemůžeš okamžitě vypnout stroj, protože by se tam mohl nástroj zaseknou, zlomit a pod…a po vypnutí je pod napětím jen výkonová část stroje (motory, čerpadla, ale „mozek“ stroje je bez proudu)
2 je ad 1, ale pod proudem po vypnutí zůstane všechno