Avatar uživatele
marťa382

Nosíte sluneční brýle?

Napadla mě teď taková letní otázka. Nosíte sluneční brýle? Co si myslíte o tom, že nekvalitní sluneční brýle škodí očím víc, než žádné?
K odpovědi NE můžete klidně přidat i důvod. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3913 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Ano. Přes léto (téměř) každý den.

Doplňuji:
Samozřejmě, že nosím sluneční brýle :) Sluníčko je mi na oči velice nepříjemné a agresivní (z nějakého důvodu více, než jiným), takže přes léto je mám na sobě venku „pořád“.

Nekvalitní sluneční brýle škodí očím z důvodu, že nemají UV filtr, který odráží paprsky, takže se do očí dostává škodlivé záření – my to však ignorujeme, protože se zdá, že vidíme dobře a klidně nastavujeme oči slunci. Když brýle nemáme a jsme na sluníčku, instinktivně zavíráme oči, nedíváme se do slunce, a tudíž se přímému kontaktu s tímto zářením vyhýbáme, ale dlouhodobě ani to není zdravé. Sluneční brýle nejsou jen nějaký výstřelek: správné sluneční brýle mají chránit rohovku, aby se nepoškodila a samozřejmě umožnit lepší vidění (= např. pro řidiče nutností).

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Ne.

ziji v zemi kde toho slunce moc neni… Holcino ikdyz to jsou odpovedi.cz ..tak se tady neodpovida na letni otazky !!! tohle je poradna ..!!! ikdyz se to tak posledni dobou nevypada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď.

celoročně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ne.

ne, odstrašuje mě pohled na jiné ve slunečních brejlích – ještě jsem nepotkal někoho, kdo by v nich nevypadal jak magor, takže nechci vypadat podobně…
Doplňuji:
navíc v dioptrických brýlích je prý UV filtr taky, takže není problém…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne.

Normálně nenosím, pouze když náhodou řídím a jedu proti slunci, tak si je nasazuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lorelai

Ano. Přes léto (téměř) každý den.

Doplňuji:
Je to hezký doplněk a chrání zrak. Líbí se mi i brýle v zimě

Upravil/a: Lorelai

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Ano. Občas. Když je slunce moc prudké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď.

Doplňuji:
V létě i v zimě, jsem na ně hodně zvyklá a mám jch asi dvanáct. Podle oblečení.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Jiná odpověď.

Nosím je celoročně i v zimě. Mám jich několik, všechny kvalitní, na zimu používám třeba žluté skla, ty jsou super, mají i filtr na odlesky. Nekvalitní se dají použít sem tam, jako módní doplněk, ale dlouhodobé nošení bych nedoporučila. Nekvalitní bývají někdy i nepříjemné na nose, může s nich i bolet hlava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Ne.

slniečko mám rád.
nemyslím, že slnko je škodlivejšie ako pred 100.000 rokmi, len my sme už nie na prírodu adaptovaní.
proste to je civilizačná choroba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

Ano. Přes léto (téměř) každý den.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Wack Lodgers

Nosím sluneční brýle. Jak zde píše kolega/yně Poklička, přes léto prakticky každý den. Jedny takové, které mi asi sedí nejvíce za celý můj život, jsem si vybrala jen díky tomu, že mi doporučila známá tuto stránku https://www.ho­tovebryle.cz/slu­necni/ . Určitě doporučuji.

před 1377 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek