janani

Poradíte, jak lze vyřešit? Nosím brýle, a nasadím-li si textilní roušku, skla brýlí se zamlží, a nevidím pak vůbec.

Nosím brýle, a když si nasadím textilní roušku, skla brýlí se mi zamlží, a nevidím pak vůbec nic. Může mi někdo poradit,

Nejlepší odpověď
mosoj

Existuje prostředek proti zamlžování skel. Používá se to i v autech. Nicméně žádný zázrak od toho nečekej, přesto používám. Dále si dávám roušku přes nos a brýle na roušku. Takto se rouška dotěsní k obličeji. Pokud nebylo toto chladné počasí tak za chvilku se brýle od těla ohřály a mlžení přestalo. Nyní to bude horší.

Jo , je vidět také, že zde nikdo nebyl na vojně. Tam se na mlžení skel v plynové masce používalo kousek mýdla. Stačí udělat lehce nános na sklo a rozleštit. Zřejmě podobný účinek bude mít i ta pěna na holení.

Další odpovědi
autacek

Utěsnit prostor kolem nosu!

da ny

Zasledhla jsem radu: nanést gel či pěnu na holení, rozleštit (nezkusila jsem).

matt

Přesně jak píše @autacek.
Do textilní roušky (ideálně dvouvrstvé) se dá poměrně jednoduše zapošít drátek, který se pak lehce tvaruje. Bez problémů s tím roušku i vyvařuji.