Jes

Nezvládající stres.. Pomůžete ??

ahoj můžete mi pomoct ? Mam mladší sestru (16 let). Svěřila se mi s problémem, že je pořád ve stresu. Nedokáže se tzv. odvázat ani nic. Já tento problém nemám ale nevím jak jí pomoci :/ Říkala mi, že chce jít na diskotéku nebo někam se s někym napít aby si trošku zamotala hlavu a nevnímala ten stres, ale prej se tý diskotéky bojí, protože si to nedokáže užít jako ostatní :/ Můžete mi dát nějaké rady jak jí ze stresu dostat ? Občas se jí i samovolně stahují svaly .. :( Zní to divně :D ale co prostě dokáže odvolat stres ?
Doplňuji:
Samozřejmě že je jako ostatní .. Směje se, chuť do života nechybí :) ale občas je prostě hrozně nervozní a ve stresu ..

Nejlepší odpověď
marci1

Ať zkusí užívat magnesium ( hořčík ), možná ho má nedostatek. Ten je dobrý jak na uklidnění, tak na stahování a křeče ve svalech. Pokud to nepomůže, doporučuji navštívit lékaře a poradit se. Mohlo by se jednat o neurogenní tetanii, ale diagnózu musí stanovit vždy jen lékař.

Další odpovědi
pusinka50

Doporučuji návštěvu psychiatra. Tahle situace je o špatných myšlenkách, o nějakém bloku z dětství, který si sestra ani neuvědomuje. Čím více a déle se tím bude trápit, tím bude menší šance na vyléčení. Přemýšlet nad něčím ve společnosti lidí a nemohoucnost se odvázat znamená přítomnost psychické nemoci. Psychiatr a léky jí může pomoci. Čím dřív za nějakým odborníkem půjde, tím lépe pro ní…

zjentek

když začne být situace opravdu vážná, muste odtud pryč a hledat místa, kde se vážné věci řeší recionálně. Měli by jste něco takového podniknout velmi brzy, ještě dříve, než se tyto stavy pro vás stanou samozřejmostí a později zde už budete psát příspěvky s vědomím, že vaše diagnóza je naprosto v pořádku, jako tomu ve většině lidských osudů bývá. Je rozdíl být zdravý a být zvyklý, proto hledejte zavčas možnosti té první volby ,)

anonym

My ne. Pokud se svaly dostávají z titulu nervového vypětí do křeče, tak sestře nepomůže žádná ožíračka na diskotéce. Ať nečeká zbytečně a upaluje k odvoďákovi. Ten si s tím nejspíš poradí sám, ale kdyby to nezvládl, tak nebude od věci hledat pomoc třeba u psychiatra.
Jes, to není legrace. Sestra má určitě vážný zdravotní problém.

postcd

asi záleží na tom co jí nervuje, je třeba se na to dívat z jiného pohledu, jinak nad tím problémem přemýšlet a prostě „se nenervovat“, protože to ničemu nepomůže, snad akorát zhorší. Jinak také to může souviset se stravovacími návyky, zdraví (více zelenina, ovoce, méně klasické denaturované stravy). Rodiče mohou také svým přístupem ke stresu napomáhat. více chválit, méně kritizovat, pomáhat, zajímat se.

etomaso

Stres lze postupně eliminovat a odblokovat. Jde to metodu One Brain – www.facilitace.com a rovněž si tam můžete stáhnout ebook zdarma _ jak se zbavit stresu. http://www.fa­cilitace.com/e­book-stres-c/

JančaKucera4

Dobrý den, je dobré, že se snažíte pomoci své mladší sestře se stresem, který prožívá. Vzhledem k tomu, že se jí občas samovolně stahují svaly, tak jde určitě o velmi silný stres. Mně na stres pomáhá Krupa Kratom, který je přírodní doplněk stravy. Pokaždé mě zbaví stresu, ale taky mi dodá potřebnou energii. Podle mě by bylo, ale nejlepší, pokud by si vaše sestra zašla ke svému lékaři a svěřila se mu svými problémy.

terkaprihodo

Kratom je na toto super, ale určitě je dobré s ním zacházet opatrně. Prý na něm může vzniknout závislost i přes to, že se jedná o přírodní doplněk stravy. Jinak co se týče stresu, tak mně se osvědčilo si čas od času zajít na nějakou masáž. To opravdu pomáhá. Zkoušela jsem více druhů a zatím u mě vítězí erotické masáže