annas

Neznáte jméno ženy z období starověku, která se zapsala do dějin vědy?

Matematika, filozofie a astronomie.

Nejlepší odpověď
chudst

Nasel jsem jmeno „Hypatia“.

V předkřesťanském světě se ženy nakrátko objevily ve vědě ve 4. století v Alexandrii. Alexandrii v posledním období římského impéria postihl jako celou Říši římskou intelektuální úpadek. Významným astronomem byl Claudius Ptolemaios, který zde vytvořil geocentrický kosmologický model. Pracovalo zde mnoho alchymistů, mezi nimi řada žen, které se podílely na vývoji laboratorního vybavení, z něhož se část používá dodnes. Zřejmě nejvýznamnější a nejlépe známou ženou byla Hypatia (asi 400 n.l.), astronomka a matematička, která také byla posledním správcem slavné alexandrijské knihovny. Hypatia je známa především svojí smrtí při obraně alexandrijské knihovny před útokem křesťanů, kteří zapálili a vydrancovali celou Alexandrii.

Zdroj: http://www.vol­taire.netkosi­ce.sk/archive/Ve­da%20a%20zeny­.doc

Další odpovědi
tom004

Nemám nejmenší ponětí,ale snad jsem nějakou našel.

http://www.as­tr.ua.edu/4000WS/EN­.html