Pokročilý

nezdá se vám, že čas ubíhá rychleji?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Čas je spravedlivý v tom smyslu, že odměřuje všem stejně. Skutečnost, kterou nemůžeme změnit, jen ji správně využít.

Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot. (Michael Althsuler)

Další odpovědi:

Zlatý

Někdy mám také takový pocit, ale spíše doba je uspěchaná.

Bronzový

Mohlo by to být taky tím, že např. pro pětileté dítě je pětina celého jeho života jediný rok, ale pro padesátiletého je to už deset let. Možná náš mozek vnímá pětinu života jako takového pořád stejně dlouhou, ale roky se tím pádem zrychlují.

Zlatý

Někdy často pomalu. Třeba když mám hlad a něco se vaří, tak některé minuty se hrozně vlečou.
Taky se čas vlekl když se čekalo na to druhou milou osobu (myslím, že u obou pohlaví v tomto případě čekání to je stejné), ale potom fakt utekl, když jsme byli spolu.
To samé je v čekárně u zubaře. To je doba těch 5 minut čekání a těch 15 minut vrtání zubu, tahání nervů, plombování atd. Ještě štěstí, že zubařky povětšinou mají krásné oči.
Ale jinak, čas fofruje hrozným kvapem, fyzicky pro všechny sice stejně, psychicky pro většinu z nás, pokud se jedná o příjemnou věc hrozně rychle. Než jsem si teď odbyl nějakou nutnou práci, tak je skoro 9 hodin.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.