Nevíte, zda všechny zdravotni pojištovny doplaceji pacientum doplatky na leky napsane na recet ve stejne vyši?

doplatky v lekarnach na recept od ruznych zdravotnich pojištoven zda jsou ve stejne vyši.Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Pojišťovny doplácejí káždá stejně, ale lékárny mají každá jiný doplatek. Jak je to možné mně ještě nikdo nevysvětlil a koza aby se v tom vyznala. Takže lék z jedné lékárny doplácí všechny pojišťovny stejně z druhé lékárny může být doplatek jiný a zase doplácí všechny stejně.
Nedávno jsem poslouchal pořad o cenotvorbě léků a chlubili se tam, že této problematice rozumí jen pár lidí v republice.
Doplňuji:
Zřejmě je stanovena nějaká maximální cena léků a některé lékarny ji nenastaví a mají potom menší cenu, tedy nižší doplatek na úkor své marže.

Další odpovědi
anonym

doplatky má každá pojištovna jiné,některá doplácí větší částkou některá menší