annas

Nevíte, odkud pochází jméno souhvězdí Hadonoš, které se objevuje jako 13. hvězdné znamení?

Jde o něco nového? Prý se mění horoskopy …
Doplňuji:
Hanulko, při hledání na internetu jsem narazila na 13. znamení – možná se budou předělávat horoskopy. Proto mě zajímal původ pojemnování.

Např. http://tn.nova­.cz/zpravy/zah­ranici/prelom-horoskopy-neplati-vsechno-meni-znameni-hadonose.html

Nejlepší odpověď
vagra

Souhvězdi Hadonoš vzniklo podle legend tak, že nejvyšší řecký bůh Zeus nechal bleskem usmrtit a následně si k sobě na nebesa povolat léčitele Asklepia. Ten se totiž naučil řeči hadů a odkoukal od nich i rituály, které mu měly pomoci ke zmrtvýchvstání.
Při cestě vzhůru ho doprovázel jeden z hadů, proto se mu říká hadonoš.

Zdroj: Z tištěné Enigmy

Další odpovědi
hanulka11

Rozsáhlé,ale poměrně nepřehledné souhvězdí znázorňuje muže držícího hada. Podle starého mýtu představuje Hadonoš Aeskulapa, lékařského mistra. Původně byl Hadonoš spojen s Hadem a společně tvořili jedno z největších a nejstarších souhvězdí. V roce 1930 však byly ustanoveny oficiální hranice souhvězdí, které oddělily Hlavu hada od Ocasu hada. Střední část hadova těla tak zůstala součástí Hadonoše. Jižní část souhvězdí leží na ekliptice,přesto se však Hadonoš ke zvířetníkovým souhvězdím nepočítá. Pro pozorovatele vybavené dalekohledy je Hadonoš studnicí zajímavých objektů. Najdeme tu zajímavé dvojhvězdy,či vícenásobné hvězdné systémy,otevřené hvězdokupy,hojnost hvězdokup kulových a svítící i temné mlhoviny.

dál čti v odkazu

že by se měnily horoskopy o tom jsem nečetla ani neslyšela

Zdroj: http://www.hvez­dnouoblohou.wz­.cz/hadonos.php

mathes

Doplním odpovědi:
Souhvězdí hadonoše bylo vymyšleno v podobné době, kdy vznikl současný horoskop. Vynecháno bylo protože 13 je lehce nepraktické číslo. Například kvůli tomu, že máme 12 měsíců – chtěli to mít trochu pravidelné.
Článek na tn.nova.cz je naprostý (ale skutečně totální) nesmysl. To, o čem píšou, je všeobecně známo tisíce let.