dgfdgf

Nevíte o kostele v Římě, v jehož sloupořadí chybí nebo chyběl jeden sloup?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je příliš obecná. Pátrala jsem v mariánských chrámech, jak zněla původní otázka, nic jsem nenašla ani v italštině ani v angličtině.

Až bez omezení na mariánský chrám, jsem narazila na hybějíci sloup, ale není jasné, zda je informace dostačující, k čemu ji potřebujete, zda je to ta správná atd. Jde o strojový překlad, některé výrazy budou možná neřpesné.

Veranda Pantheonu – Il pronao

Poslední sloup na východní straně sloupoví chybějící z patnáctého století, byl nahrazen pilířem ze šedé žuly za úřadu papeže Alexandra VII (1655–1667) a východní výběžek sloupu u fasády byl také vyměněn v době vlády papeže Urbana VIII ((1623–1644) pilířem z červené žuly tak, jak byl původní.

https://www.ro­meguide.it/MO­NUM/ARCHEOL/pan­theon/the_pan­theonita.html