pusinka50

Nevíte náhodou, jak je to s pozlacenými šperky s českými granáty?

  1. Nosí se ještě, anebo je to již minulost a přežitek a úplně z módy?
  2. Dají se tyto šperky ještě prodat někde ve Klenotech nebo zastavit v zastavárně?

Nosit je již nebudu, co byste poradili? Šperky jsou pěkné, skoro nepoužívané.

Nejlepší odpověď
ReHu

Asi se nosí, jen záleží na vzhledu.
Některé jsou klasika a z módy nevyjdou snad nikdy,
Zkus se opat ve starožitnictví.

Další odpovědi
Agneta

Za pozlacený prstýnek s granátem (stříbro) můžeš ve starožitnictví dostat 1000,– Kč :D

gecco

Jak jsou staré?
Zkus je nabídnout ve starožitnostech nebo lepším klenotvictví, ještě lépe na nějaké aukci…
Pozlacené – o to zájem není, ale kvalitní granáty jsou hodně žádané…

anonym

Já bych si je nechala, vždy je můžeš darovat, je škoda vzdát se krásných věcí.

pusinka50

gecco, už ti dnes nemohu dát další paleček, máš ode mně vyčerpáno.
Šperky nejsou staré, rozhodně ne starožitnost, jsou cca 25–30 let staré.
Potřebuji to vyřešit co nejdřív, a ne zjišťovat ceny v obchodě a trápit se s nějakou aukcí, i když aukce by jinak byla velmi dobrý nápad, na aukro.cz jsem registrovaná.

gecco

Palce-nepalce…
😉
Aukro není dobrá myšlenka – tam – domnívám se, šperky moc nepůjdou… Resp. – kupec ti nenabídne dobrou cenu…