Pokročilý

Nevíte,jak se jmenuje druh motýla,jehož housenky žijí ve vodě (živí se podvodními částmi rostliny)?

Četl jsem o něm , ale už jsem zapomněl.
Doplňuji:
www : Ano. Taky jsem se právě divil. Ještě jsem četl že kukla je ve vzduchovém váčku ve vodě a některé samice( ne všechny ) jsou neokřídlené a plavou ve vodě. Rozmnožují se tak , že kopulují se samcem , který je nad vodou , oni v ní. Škoda, že jsem zapomněl jeho druhové i rodové jméno. Zvláštní druh že?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A je to skutečně motýl, Lepidoptera ?
Tak tvoje doplnění je hodně zajímavé! Ale když si vemeš, že jen u nás je popsáno cca 2700 a ve světě 165000 druhů, tak na to oba nemáme :-D. Snad nějakej lepideptorolog a musela by být klika, že se zajímá právě o tu čeleď případně rod.
Hanulka: omyl, jepice nejsou motýli, ale Ephemeroptera. Jinak ale snažíš se uvažovat a to se jasně cení! Díky ;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Další zajímavost, kterou neznám. A nějak těch neznámejch věcí přibývá, jak je stále víc informací.. Zkusím se poptat vodborníků ))
Doplňuji:
A tak jsem cosi sám našel, jedná se o zavíječe:
"Pyralidae (zavíječovití):
Imaga - mx palpy vyvinuté, nohy nápadně dlouhé, zadní křídla trojúhelníkovitá (mediálně rovnoběžná s abdominem), na 1. článku abdominu tympanální orgán, soumračné a noční druhy
Larvy - řada škůdců - zásoby, i v domácnostech, spřádají listy rostlin,
Některé druhy i ve vodě: Nymphula - pod vodou, larva minuje ve vodních rostlinách, Acentropus - larva, kukla a samice pouze ve vodě"
http://web.natur.cuni.cz/…

U nás jsou to s českým názvem vílenky:
http://www.biolib.cz/…

Zlatý

taky by to mohla být jepice...ale to je jen primitivní hmyz ,ale larvy žijí ve vodě

jasně taky jsem to tu napsala ......

Pokročilý

Jsem přesvědčená, že se nejednalo o motýly (Lepidoptera), ale o jiný druh hmyzu. Tzv. apterie neboli absence křídel je velice typická u mšicovitých (Sternorhyncha), dále u ploštic (Heteroptera), ale velice často i u dělnic blanokřídlých (Hymenoptera)...a to, že je larva vodní není moc velký determinační znak, protože většina larev žije opravdu ve stojaté či tekoucí vodě nebo přímo v půdě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.