flodur

Nevíte jak nejdéle uschovat právě koupené ranné brambory? Jestli dát do ledničky do schránky na zeleninu?

Sklep nemám,jen balkon kde svítí celý den slunko.

Nejlepší odpověď
mosoj

Brambory kdekoliv v chladu a ve tmě. Nesmí ale zmrznout.

Další odpovědi
anonym

Na balkóně to není ono,zezelenaly by,ale nemusí být zrovna v ledničce,stačí v nějaké komoře a taky se nové brambory nekupují do zásoby,tak na jeden až dva týdny.

Bumbes

Do ledničky s opatrností. Pokud je lednička nastavená na vyšší výkon chlazení, hrozí namrznutí brambor.
Já používám starý kameninový pekáč někde na zemi ve spíži, tam mi vydrží zelenina nejdéle čerstvá.
Nezapomeň hlavně vyndat zeleninu z igelitového obalu – nebezpečí plísně a zapaření.

BEAES

Pokud nemáte sklep, tak by měly vydržet v lednici v té dolní schránce/šuplíku/, také je tam dávám, v paneláku Vám nic jiného nezbývá. Máte je ranné,tak určitě nebudou dlouho ležet, máte na ně určitě chuť, čím déle se skladují, tím méně vitamínů budou mít…

anonym

DOBRÝ DEN.KUPOVAT JEN TOLIK BRAMBOR,KTERÉ SNÍTE DO DVOU DNŮ.PŘI NÁKUPU SI DEJTE VŽDY POZOR ABY BRAMBORY NEBYLY ZAMRZLÉ(TO BY VÁM NECHUTNALY PROTOŽE BY BYLY VELMI SLADKÉ),POHNILÉ A ZELENÉ.PŘED PŘÍPRAVOU NOVÉ BRAMBORY NELOUPEJTE,ALE ODRHNÉTE KARTÁČKEM VE VODĚ KAM PŘIDEJTE TROCHU OCTA ABY SE ZNIČILI PŘÍPADNÉ PLÍSNÉ.POTOM BRAMBORY OPLÁCHNĚTE STUDENOU VODOU ,DEJTE JE DO KASTROLU A ZALEJTE JE VAŘÍCÍ VODOU ABY SE Z NICH NESTRATILY TAK CENNÉ VITAMÍNY A MINERÁLY A VAŘTE JE DO POLOTVRDA PROTOŽE JEN TAK DOSTANETE Z TĚCH BRAMBOR SKVÉLÉ LÁTKY,TAKÉ KDYŽ MÁTE PŘEKYSELENÝ ŽALUDEK TAK SNĚZTE SYROVOU BRAMBORU.BRAMBORY USKLADNĚTE NA NEJTEMNĚJŠÍ A NEJCHLADNĚJŠÍ MÍSTO V NĚJAKÉ NEJLÉPE PŘEPRAVCE,ABY MOHLY DÝCHAT.ZDRAVÍ VÁS A PŘEJE DOBROU CHUŤ---ZAJ-PO

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA.

pusso

Když jsem bydlel v paneláku,dával jsem je na balkon do polystyrenové krabice s poklopem do ní misku s vodou.Samozřejme na beton a do stínu.Vydrželo to 2 měsíce.

nabubindes

u nás brambory dáváme prsátku.

annas

Brambory jsou rané – tedy brzy vypěstované.
Ranné – správně ranní – např. noviny – vydané ráno.

mosoj

annas díky : ještě nějaké pravidlo jak si to zapamatovat. Procvičování mozku moc nepomáhá.