Avatar uživatele
flodur

Nevíte jak nejdéle uschovat právě koupené ranné brambory? Jestli dát do ledničky do schránky na zeleninu?

Sklep nemám,jen balkon kde svítí celý den slunko.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, fortin, BEAES, nabubindes, Bumbes před 5055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Brambory kdekoliv v chladu a ve tmě. Nesmí ale zmrznout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Na balkóně to není ono,zezelenaly by,ale nemusí být zrovna v ledničce,stačí v nějaké komoře a taky se nové brambory nekupují do zásoby,tak na jeden až dva týdny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Do ledničky s opatrností. Pokud je lednička nastavená na vyšší výkon chlazení, hrozí namrznutí brambor.
Já používám starý kameninový pekáč někde na zemi ve spíži, tam mi vydrží zelenina nejdéle čerstvá.
Nezapomeň hlavně vyndat zeleninu z igelitového obalu – nebezpečí plísně a zapaření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Pokud nemáte sklep, tak by měly vydržet v lednici v té dolní schránce/šuplíku/, také je tam dávám, v paneláku Vám nic jiného nezbývá. Máte je ranné,tak určitě nebudou dlouho ležet, máte na ně určitě chuť, čím déle se skladují, tím méně vitamínů budou mít…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

DOBRÝ DEN.KUPOVAT JEN TOLIK BRAMBOR,KTERÉ SNÍTE DO DVOU DNŮ.PŘI NÁKUPU SI DEJTE VŽDY POZOR ABY BRAMBORY NEBYLY ZAMRZLÉ(TO BY VÁM NECHUTNALY PROTOŽE BY BYLY VELMI SLADKÉ),POHNILÉ A ZELENÉ.PŘED PŘÍPRAVOU NOVÉ BRAMBORY NELOUPEJTE,ALE ODRHNÉTE KARTÁČKEM VE VODĚ KAM PŘIDEJTE TROCHU OCTA ABY SE ZNIČILI PŘÍPADNÉ PLÍSNÉ.POTOM BRAMBORY OPLÁCHNĚTE STUDENOU VODOU ,DEJTE JE DO KASTROLU A ZALEJTE JE VAŘÍCÍ VODOU ABY SE Z NICH NESTRATILY TAK CENNÉ VITAMÍNY A MINERÁLY A VAŘTE JE DO POLOTVRDA PROTOŽE JEN TAK DOSTANETE Z TĚCH BRAMBOR SKVÉLÉ LÁTKY,TAKÉ KDYŽ MÁTE PŘEKYSELENÝ ŽALUDEK TAK SNĚZTE SYROVOU BRAMBORU.BRAMBORY USKLADNĚTE NA NEJTEMNĚJŠÍ A NEJCHLADNĚJŠÍ MÍSTO V NĚJAKÉ NEJLÉPE PŘEPRAVCE,ABY MOHLY DÝCHAT.ZDRAVÍ VÁS A PŘEJE DOBROU CHUŤ---ZAJ-PO

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusso

Když jsem bydlel v paneláku,dával jsem je na balkon do polystyrenové krabice s poklopem do ní misku s vodou.Samozřejme na beton a do stínu.Vydrželo to 2 měsíce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

u nás brambory dáváme prsátku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Brambory jsou rané – tedy brzy vypěstované.
Ranné – správně ranní – např. noviny – vydané ráno.

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

annas díky : ještě nějaké pravidlo jak si to zapamatovat. Procvičování mozku moc nepomáhá.

před 5054 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek