chiiara

Jsou brambory zelenina?

a když ne, tak co jsou?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Co by to jiného bylo?! =D Samozřejmě, že je to zelenina.

Další odpovědi
terry.uiu

Vždy se řídím jednoduchým pravidlem – co roste v zemi, je zelenina, co roste na stromech a keřích je ovoce. Samozřejmě jsou výjimky, ale brambora je 100% zelenina.

DDarent

Typ: plod
Říše: rostliny (Plantae)
Podříše: vyšší rostliny (Cormobionta)
Oddělení: krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída: vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád: krtičníkotvaré (Scrophulariales)
Čeleď: lilkovité (Solanaceae)
Rod: lilek (Solanum)
Druh: zelenina

elektrikář

Sákryš ty jsi nechodil do školy. To je otázka tak z třetí třídy.

antík

Jasně,všechny kořeny co se jí(brambory jsou hlízy,druh kořenů) jsou zelenina
ale výjimka může bít třeba arašíd

venkovan

A kruci a já do dneska myslel, že to jsou kluci – puber´áci a starší kteří neudělají ani 3 kliky, 5 dřepů a neuběhnout bez zadýchání ani deset metrů, ale před holkama machrují tak, že by i Rambo (Brambo) se styděl jaký je slaboch.