Daniel16

Nevíte, co může znamenat vyrážka ve formě větších pupínků, ovšem pupínky nesvědí, svědí celá kůže.

Může to být ze sprchového gelu nebo jinak ošetřené ovoce?
Doplňuji:
Po týdnu se nic nemění, nemizí, spíše přibývá… svědí celá kůže a bolí klouby!!! Pupínky se zmenšily, ale přibyly… nevíte, co to má znamenat?

Nejlepší odpověď
Drap

Příčin může být spousta. V každém případě takto může začínat závažný kožní problém. Doporučuji navštívit lékaře. Po netu asi nikdo nedokáže určit přesně diagnosu.

Další odpovědi
zzzzz

Takto to nejde posoudit, pokud je to alergie, tak rychle zmizí, pokud do dvou dnů nezmizí, doporučuji navštívit kožního lékaře.

IK

Dermatolog by to chtěl také vidět a i tak se nemusí trefit.
Může to být řada věcí. Větší pupínky mohou být třeba puchýřky ty nesvědí spíš bolí.

anonym

Žádné čekání. Může to být cokoliv a také infekční choroba. Hned zítra ráno s tím běž k lékaři. Pokud to bude alergie nebo kožní problém, pošle tě ke specialistovi.
Doplňuji:
U doktora jsi nebyl, viď? Jinak by ses asi znovu neptal. Takže asi tak, nevím o tom, že by na zdejší poradně byl nějaký doktor medicíny. I kdyby byl, tak spousta nemocí má vždy podobné příznaky, takže i velice zkušený doktor by tě musel vidět. Klidně si s tím ale hraj a seď doma. Tvoje zdraví je opravdu jenom tvoje.

bolak

Jestli tě bolí i klouby a vyrážka se zhoršuje s bolestí, tak v tom asi kožní příčinu nehledej.

Kůže+klouby, nechci malovat cigána na zeď, ale takhle začínají revmatologická onemocnění
Doplňuji:
Plus svědění kůže by s tím mohlo souviset, protože v krvi se začínají šikovat leukocyty.