jirka F

Nevíte, co je to tlakové bahno?

Kolikrát jsem tento název slyšel v diskuzích na meteorogických webech. Tak jestli nevíte, co by ten název mohl v meteorologii znamenat.

Odpovědi
Drap

Počasí již několik dní ovlivňuje oblast nižšího tlaku vzduchu. Podobné počasí panuje nad větší částí Evropy. V meteorologii bývá tato situace slangově označována jako tlakové bahno. K jeho vzniku dochází především v důsledku přehřátí zemského povrchu od slunečního záření. Z toho důvodu přeháňky vznikají především v odpoledních hodinách a jejich nebezpečím jsou přívalové srážky v důsledku pomalého postupu.

Zdroj: net

Kepler

Je to naprosto neprofesionální a zavádějící označení pro nejasný pohyb vzdušných mas. Odborníci z ČHMÚ se musí děsit a já sem se o tomto neologismu až teď dozvěděl poprvé.
http://www.in-pocasi.cz/clan­ky/vyznacne/cha­rakter-pocasi-24.4.2014/
Doufám, že to bude mít kratší trvání, než pojem „sněhánky“.

dubraro

Vzhledem k tomu, že „bahno“ je slangový název pro pivo Starobrno … si již dokážete odpovědět sám.