annas

Nevíte,čemu se říkalo nebo říká „papírový klíč“?

Nejlepší odpověď
vagra

Papírový klíč se zrodil ve světě nepřiléhajících dvířek, uvolněných pantů a zaseknutých klíčů. Vyráběl se doma, ručně, velmi jednoduše, z jakéhokoliv papíru. Zvládlo to i malé dítě.
Stačilo odtrhnout pruh novin, poskládat do rozměru cigarety, nebo prostředního prstu na ruce a vložit na hranu netěsnících dvířek. Pak jste už jen dvířka jemně přivřeli, papír se prohne do fajfky tak, že delší část tvořila těsnění a kratší vyčnívala z pod dvířek – jako klíček, ouško i páčka v jednom.
Doplňuji:
Není náhoda, že firma Niké si na své skvělé tenisky, příjemné trička, tepláky, plavky a krásné čepice zvolila papírový klíč jako své logo.

Zdroj: zkráceno z-http://www.brej­le.net/svet-kolem-me/papierovy-kluc/

Další odpovědi
anonym

Ať přemýšlím,jak přemýšlím,hledám a nic!Co třeba,koupím pozemek(vyhraju,ale ne ve sportce),nechám postavit dům na tzv.klíč,sepíšu smlouvy a zatím budu mít jen ten" papírový".

FOG

Jeste me napada ten klic na rozlusteni – rozkodovani zprav.Cizich ci vlastnich ,pouzivany hlavne ve vyzvedne sluzbe.Vetsinou kody napsany na papiru – papirovy klic.