Zlatý

Nevíte, čemu či komu se v 90. letech říkalo dienstbierovky, havlovky a klausovky?

Slova jsem zaslechla v souvislosti s úmrtím J. Dienstbiera.
Jen odhaduji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

My ženy jsme se dělily na klausovky, havlovky, dienstbierovky. I díky Klausovi to byly ženy, kdo tehdy pomohl občanským demokratům, tedy pravici, k vládě. Podobně jako americké ženy dostaly do úřadu amerického prezidenta Obamu. O tom si ODS už může nechat jen zdát.

Však také žádné nečasovky, paroubkovky, liškovky nejsou. Snad jen schwarzenbergovky. Jiřina Šiklová to vysvětluje nejen tím, že ti páni tenkrát vypadali vážně dobře. Zná i vědečtější důvody: "Ženy na počátku 90. let byly ještě těmi, kdo se sociálně ‚nehýbal‘. Kryly záda svým mužům, pomáhaly jejich rozletu a nástupu ‚do pozic‘."

Zdroj: http://www.mportal.cz/jak-voli -zeny-odhali-lez-a-tihnou-k-le vici-buldozer-je-ale-nedojima- 53425.html

Další odpovědi:

Tak se říkalo ženám,které sympatizovaly s těmito právě nastupujícími politiky,nejsem si jista,ale jako první jsem snad slyšela toto jejich označení v pořadu televarieté od Jiřiny Bohdalové.

Zlatý

Myslím,že v dnešní době není žádný politik v takové oblibě, aby se utvořilo uskupení žen, které s ním sympatizuje.Zatím jsem tedy žádný název neslyšela.

Stříbrný

Brýle....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.