Avatar uživatele
annas

Nevíte, čemu či komu se v 90. letech říkalo dienstbierovky, havlovky a klausovky?

Slova jsem zaslechla v souvislosti s úmrtím J. Dienstbiera.
Jen odhaduji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, mosoj, vagra, rynek878, anonym, bobánek před 4849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

My ženy jsme se dělily na klausovky, havlovky, dienstbierovky. I díky Klausovi to byly ženy, kdo tehdy pomohl občanským demokratům, tedy pravici, k vládě. Podobně jako americké ženy dostaly do úřadu amerického prezidenta Obamu. O tom si ODS už může nechat jen zdát.

Však také žádné nečasovky, paroubkovky, liškovky nejsou. Snad jen schwarzenbergovky. Jiřina Šiklová to vysvětluje nejen tím, že ti páni tenkrát vypadali vážně dobře. Zná i vědečtější důvody: „Ženy na počátku 90. let byly ještě těmi, kdo se sociálně ‚nehýbal‘. Kryly záda svým mužům, pomáhaly jejich rozletu a nástupu ‚do pozic‘.“

Zdroj: http://www.mpor­tal.cz/jak-voli-zeny-odhali-lez-a-tihnou-k-levici-buldozer-je-ale-nedojima-53425.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak se říkalo ženám,které sympatizovaly s těmito právě nastupujícími politiky,nejsem si jista,ale jako první jsem snad slyšela toto jejich označení v pořadu televarieté od Jiřiny Bohdalové.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Myslím,že v dnešní době není žádný politik v takové oblibě, aby se utvořilo uskupení žen, které s ním sympatizuje.Zatím jsem tedy žádný název neslyšela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Brýle…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek