Savier

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ – Jak chápat tento citát?

Je to citát od Alberta Einsteina.

Nejlepší odpověď
led

Najlepšia šanca v 3.svetovej vojne je sa tejto vojny nedožiť. Lepšie je zabrániť jej vzniku s vražednými následkami deštrukčnej likvidácie ľudskej civilizácie s prepadom do 2.doby kamennej.

Další odpovědi
jirka F

Že v třetí světové bude většina lidstva zničena a ty co přežili budou pak bojovat klacky a kameny protože většina bude vyhlazená s té třetí světové.

Nejlepší šance na přežití v třetí světové je v moři četl jsem to v jedné knize.

Rokio

Souhlasím s Jirkou.

Jenom doplním, že po 3. sv. válce se technologicky vrátíme někam do středověku, nebo dokonce do pravěku. Skoro vše bude ztraceno. Veškeré výdobitky civilizace.

Mp2

Znamená to, že bysme se neměli starat, zda bude třetí světová válka, ale že bysme měli předejít rovnou té čtvrté světové.

Musíme se zbavit všech klacků a kamenů.

Filip84

Velká válka byl poslední střet, ve kterém se – sice – bojovalo moderními zbraněmi (letadla, tanky, kulomety, plynové útoky …), ale podle klasické (zastaralé) taktiky, proto vyústila v tzv. zákopovou válku.

WWII už byla plně moderní válka a jenom občanů SSSR zmordovala na 26,300,000; celkový počet obětí WWII je odhadován na 66,637,400 lidí, při celkové populaci 1,971,470,000, tj. 3.17% světové populace. Co do počtu obětí celkem je na prvním místě SSSR s, již zmíněnými, 26,300,000 oby­vateli, co do procentuálních ztrát Rzeczpospolita Polska s 5,600,000 z­abitými na 34,800,000 oby­vatel, tj. 16.07%.

Od WWII technologie pokročila a světová populace se více než zčtyřnásobila – na světě „straší“ cca 8,000,000,000 lidí. Pokud by podobný konflikt nastal dnes, počet obětí by byl takový, že by svět uvrhl do ekonomické a technologické situace, která by neumožňovala napříště bojovat jinak, než (obrazně řečeno) zmíněnými klacky a kameny.

Zároveň tím autor poukazuje na dosud nedílnou součást lidské povahy, totiž, sebedestruktivní agresivitu.

P. S. To vám opravdu tak omezený intellekt stačí? To tu souvislost s lidskou agresivitou a nutností válčit, i když je to sebedestruktivní, nikdo jiný nevidí? „Chvála“ technokratickému, kartesiánskému, myšlení a vzdělávání, fakt! Jak cvičený opice! 🙃

To si pak člověk „pokecá“, no! 🙃🤪

Filip84

mp2: 👍👍👌😎

Savier

Jirka F: Tak to je celkem temný citát. Pevně doufám, že se toho nedočkáme. I když život je vlastně jen čekání na smrt…

df

Jestli čekáš jen na smrt, tak to není dobré. Život má jiný účel