Pokročilý

Neví tady někdo jak je to ze zákonnou lhůtou při výpovědi z nájmu?

Chci se přestěhovat do levnějšího bytu v jiném městě, pronajímatelce jsem dal na vědomí že se stěhuji z finančních důvodů. V mé stávající nájemní smlouvě nemám uvedenu Výpovědní lhůtu, když jsem svůj záměr oznámil Pronajímatelce písemně tak mi telefonovala že jí tato mnou zaslaná Výpověď z nájmu vůbec nezajímá že dle zákona musím dodržet 3 měsíční výpovědní lhůtu a že pokud nebudu hradit nájemné dále že mě předá k exekuci. Připoměl jsem jí že v Nájemní smlouvě není ani zmínka o výpovědní lhůtě a platnost současné Nájemní smlouvy je do 31.9.2015
Prosím o radu jak se vyhnout jakýmkoli problémům. S pozdravem Radek

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník

§ 710
(1) Nájem bytu zanikne písemnou dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem, písemnou výpovědí nebo jiným způsobem stanoveným tímto zákonem.
(2) V písemné výpovědi musí být uvedena lhůta, kdy má nájem skončit. Výpovědní lhůta nesmí být kratší než tři měsíce a musí skončit ke konci
kalendářního měsíce. Výpovědní lhůta začne běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhému účastníkovi, pokud není dále stanoveno jinak.
(3) V případě, že nájem bytu byl sjednán na dobu určitou, skončí také uplynutím této doby. Pokud smlouva nestanoví jinak, na nájem bytu nelze použít
ustanovení o obnovení nájmu (§ 676 odst. 2).
(4) Nájem bytu, který byl sjednán na dobu výkonu určité práce, skončí posledním dnem kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž nájemce
přestal bez vážného důvodu tyto práce vykonávat, aniž k tomu měl vážný důvod.
(5) Přestane-li nájemce vykonávat určité práce, na které je vázán nájem bytu, z důvodů spočívajících v jeho věku nebo zdravotním stavu nebo z jiného
vážného důvodu, skončí nájem bytu uplynutím dvou let ode dne, kdy nájemce přestal určité práce vykonávat.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t8h7.aspx

Další odpovědi:

Zlatý

pokiaľ nie je v nájomnej zmluve zjednaná výpovedná lehota alebo nájom na dobu určitú, je výpovedná lehota 3 mesiace alebo dohodou.

ak chcete skôr ukončiť nájomnú zmluvu, povedzte, že ste ohrozený na zdraví (napr. hmyz, vymaľovanie, látky vo farbe a pod) - je potom možné ukončiť nájomnú zmluvu okamžite.
Iný dôvod (rodinné dôvody, pracovné dôvody, finančné dôvody, ...) nie sú dôvodom k okamžitému zrušeniu nájomnej zmluvy zo strany nájomcu.

Stříbrný

Pokus se domluvit na dohodě (nějaký kompromis) Podle zákona opravdu budeš platit ty 3 měsíce. Dohoda, že vypadneš do měsíce (a ona tam tedy ev. může dřív sehnat nového nájemnka) a zaplatíš 2 místo 3 by pro majitelku mohla být zajímavá.
Nevím jaké vztahy jste měli dosud, ale tím, že ses ji pokusil postavit před hotovou věc (jak mi vychází z dotazu) jsi to možná trochu pohnojil.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.