mala

Výpověď z nájemního bytu

Ahoj,prosím o radu,zda nám majitel bytu má právo dát výpověď z důvodu že ho neobýváme nepřetržitě,ale přes léto jsme na venkově na chatě.Nájemné regulované platíme pravidelně,jsme s manželem ve starobním důchodu,do bytu dojíždíme 1 x i víckrát týdně(pošta,vě­trání,květiny,ob­čas jsme přes noc).V kladném případě lze odvolat na zdravotní důvody?Díky,Šárka

Nejlepší odpověď
standa

Teoreticky by majitel mohl využít výpovědního důvodu dle § 711/2.d Občanského zákoníku :

„Pronajímatel může vypovědět nájem bez přivolení soudu neužívá-li nájemce byt bez vážných důvodů nebo byt bez vážných důvodů užívá jen občas.“

Podle mého názoru nelze pro vámi popisovaný případ použít termín „užívá jen OBČAS“, takže by případné podání výpovědi z tohoto důvodu mělo být neplatné.

PoOkud by majitel trval na svém a výpověď vám z těchto důvodů přesto dal, tak se okamžitě braňte žalobou na neplatnost výpovědi.

Zdravotní důvody nejsou podle mého názoru argumentem.