annas

Neví někdo z vás, co je to světnicový olej?

Nikdy jsem neslyšela. Při hledání na internetu jsem náhodou objevila lék HEMA Astaxanthin, cps.30.

Jedna kapsle obsahuje:
Haematococcus pluvialis: 10%
Světnicový olej GMO free: 80%
Vitamín E přírodní, GMO: 10%
Obsah čistého Astaxanthinu: 4 mg

Děkuji.
Doplňuji:
Hanulko, nevím, okopírovala jsem složení léku. Třeba jde u nich o překlep.

Nejlepší odpověď
hanulka11

a nejedná se o olej světlicový?????

http://www.zdrave-oleje.cz/483-svetlicovy-olej-bio-500ml.html
Doplňuji:
Také jsem našla stránky o světnicovém oleji ,ale nikde není uvedeno z čeho se získává někde je dokonce uvedeno, že se používá v průmyslu barviv.
Podle toho jsem usoudila, zda se nejednalo o chybu.
Ale jistě připouštím, že se mohu mýlit já.

Jen mi připadal tento olej světlicový svým složením spíš vhodný do léčiv. Uvidíme třeba někdo objeví co potřebujete vědět.

Další odpovědi
vagra

O překlep pravděpodobně nejde.
Existuje několik dalších stránek, kde se píše o oleji světnicovém.
Na jiných pak o oleji světlicovém.
Pokud nejde o dva různé oleje, tak nevím co si o tom myslet…